Nejkrásnější pláže světa

Nejkrásnější pláže světa

Jak si představujete ráj na zemi? Také před sebou vidíte zlatavou či sněhobílou pláž, tyrkysově zbarvené moře a všude kolem dechberoucí scenérie?

Plánujete dovolenou a představujete si ji někde na pláži s drinkem v ruce? A už před sebou vidíte jemný písek, který neúnavně zalévají zpěněné vlny i průzračnou tyrkysovou modř, slyšíte, jak vám nad hlavou šumí palmy a nikde nikdo, jen vy a lidé, které máte rádi? Přesně tak si většina z nás představuje pravý dovolenkový ráj. Na světě je bezpočet kouzelných pláží a my vám teď nabídneme pár tipů. Možná některý z nich nadchne i vás a usnadní vám rozhodování, kde si letos užít dovolenou.

Co takhle na Králičí pláž?

Na prvním místě napadne většinu lidí Karibik nebo tichomořské ostrovy, ale za exotikou nemusíte jezdit tak daleko. Nádherné pláže máme i v Evropě a jednou z nich je bezesporu Spiaggia dei Conigli (Králičí pláž) na italském ostrově Lampedusa. Charakteristické je pro ni spojení tyrkysové vody, oranžových útesů a bílého písku. Mnoho turistů sem přijíždí nejen proto, aby si užili vodu a slunce, ale i kvůli jedinečným fotkám, které se tu dají pořídit. Mimochodem, pláž, která je dlouhá asi 200 m a leží na jižním pobřeží ostrova, byla několikrát po sobě vyhlášena nejkrásnější pláží Evropy a je také považována za druhou nejkrásnější pláž světa.

Anebo na Pláž katedrál?

Za návštěvu rozhodně stojí i Playa de las Catedrales (Pláž katedrál), kterou najdete 10 km od městečka Ribadeo na severozápadě Španělska. Je to magické místo s nádhernými skalními útvary, jeskyněmi a sloupy. Přírodní kamenné sochy, které vznikly působením slané vody a větru, dosahují až 30m výšky! Pláž je dlouhá asi 1,3 km.

Kde to má rád i Bruce Willis

Pokud se vydáte za evropská „humna“, pak vás na severním břehu ostrova Providenciales, který patří k souostroví Turks a Caicos, čeká opravdová lahůdka. A tou je pláž Grace Bay, jejíž bílý písek a neskutečně modrá voda jsou doslova dechberoucí. Velké oblibě se tu těší také potápění, během kterého můžete obdivovat neuvěřitelný podmořský svět. V případě, že se sem vypravíte, vám okamžitě dojde, proč si právě v těchto místech nechal postavit své prázdninové sídlo i Bruce Willis.

Něco kubánské exotiky

Pravá karibská kráska s bílým pískem a průzračně čistým mořem - to je pláž Playa Paraiso, kterou najdete na západním pobřeží malého kubánského ostrůvku Cayo Largo. Čeká tu na vás nefalšovaná exotika s výborným servisem, kde si prázdninové lenošení vychutnáte plnými doušky.

Severské krásky

Jsou lidé, kteří tropy nevyhledávají, a jde jim spíš jen o fotogenickou krajinu s nádhernými výhledy. A možná vás překvapí, že kouzelné pláže existují i v chladných oblastech. Místo jako vystřižené z Francouzské Polynésie najdete například na divokém skotském severu. Tyrkysová voda, svěží vítr a jemný, bíle zbarvený písek – to je zdejší pláž Achmelvich Beach. Voda je tu sice studená, ale rozhodně je čím se kochat.

Milovníci nádherných scenérií si určitě zamilují i černou pláž Reynisfjara, která je považována za nejkrásnější na Islandu a jednu z nejkrásnějších netropických pláží světa. Najdete ji poblíž města Vík. Černý vulkanický písek, který ji pokrývá, vytváří v kombinaci s bílými vlnami neskutečný kontrast. Krásný vzhled místa doplňuje i jeskyně vytvořená z šestiúhelníkových čedičových sloupů. Nad hladinu moře se vyvyšují špičaté skalní útvary zvané Reynisdrangar, což jsou prý zkamenělí trollové, kteří už se nestihli schovat před vycházejícím sluncem.
 

Krátkodobé cestovní pojištění exotika

Exotika

  • Kryje všechna rizika
  • Platí po celém světě
  • Nepřetržitá asistence v českém jazyce

Více informací

Dlouhodobé cestovní pojištění cestovatel

Cestovatel

  • Pro dlouhodobé pobyty v zahraničí
  • Pojištění až na 1 rok
  • Bez nutnosti jezdit zpět do ČR

Více informací

Krátkodobé cestovní pojištění K moři

K moři

  • Až 50 % sleva pro rodiny s dětmi
  • Zdarma asistenční služba
  • Kryje všechna běžná rizika

Více informací