Ledová pochoutka - zmrzlina: Ve kterých státech ji mají nejchutnější?

Ledová pochoutka - zmrzlina: Ve kterých státech ji mají nejchutnější?

Tak schválně: dáte si jahodovou, vanilkovou nebo čokoládovou? Nebo dáváte přednost zmrzlinám s netradičními příchutěmi?

Zmrzlinu mlsá rád každý a většina také ví, kam v Česku zajít na tu nejlepší. Co ale v zahraničí? Ti, kdo ji ochutnali v Itálii nebo v Chorvatsku, mají jasno – v těchto dvou zemích ji opravdu umí. Dobrou zmrzlinu ale dělají i v jiných koutech světa. Přinášíme pár tipů na některé vyhlášené podniky, a pokud do nich někdy zavítáte, určitě nebudete zklamáni.

The Franklin Fountain, Filadelfie, USA

Tato rodinná firma se objevila několikrát i v televizi, mj. v americké gastronomické show Man v. Food, jejíž moderátor Adam Richman se tu olizoval až za ušima. Zmrzlinárna vyrábí své pochoutky z místních surovin, mimo jiné z čokolády, máty či burákového másla. Na své si tu přijde každý mlsný jazyk. Doporučení znalců – určitě si dejte pohár Rocky Road.

Fenocchio, Nice, Francie

Tato zmrzlinárna, do které se chodí už od roku 1966, nabízí klasiku i netradiční příchutě. Můžete si dát třeba vanilkovou nebo čokoládovou, ale také tymiánovou, fialkovou, růžovou nebo dokonce tomatovo-bazalkovou zmrzku.

Ice Cream City, Tokio, Japonsko

Pokud někdy zavítáte do Země vycházejícího slunce a v Tokiu vás bude honit mlsná, pak zamiřte do tohoto podniku. Problém budete mít jediný: jakou z 300 nabízených příchutí si vybrat. I zde samozřejmě narazíte na klasiku, ale také na velmi netradiční druhy zmrzlin, mj. s příchutí kořene orchideje nebo kuřete se sójovou omáčkou. Dobrou chuť!

Smacker, Stockholm, Švédsko

Tady nabízejí sice „jen“ 18 příchutí, což je oproti třem stovkám v Ice Cream City jen kapkou v moři, ale jedna zmrzlina je lepší než druhá. Navíc se zde příchutě pravidelně obměňují podle sezóny, takže teď v létě tu můžete vyzkoušet třeba moruškovou zmrzlinu. Že nevíte, co jsou to morušky? Je to tzv. žlutá ostružina (ostružiník moruška), která roste jen v chladných oblastech v tundře. Seveřané z ní dělají nejen skvělou zmrzlinu, ale také džemy a další pochoutky.

Devon House, Kingston, Jamajka

Devon House si nechal na konci 19. století postavit první milionář černé pleti. Šlo o luxusní sídlo v karibském viktoriánském stylu. Dnes je v něm vyhlášená cukrárna, kde nabízejí 27 zmrzlinových příchutí – od tradiční třešňové či pistáciové po ostrovní speciality, jakými je mango, kokos nebo láhevník. A dobrá zpráva pro všechny milovníky zlatavého pěnivého moku: mají tu i pivní zmrzlinu, kterou nabízejí pod názvem Devon Stout.

Heladeria Cadore, Buenos Aires, Argentina

V argentinském hlavním městě není o dobrou zmrzlinu nouze. Pokud se ale dostanete na třídu Avenida Corrientes, najděte číslo 1696 a zajděte do Heladerie Cadore, kterou zde provozuje italská rodina Olivottiů už od roku 1957. Vyzkoušejte třeba čokoládovou zmrzlinu s ovocným likérem Cointreau nebo mléčný karamel s ledovou tříští zvaný „dulce de leche granizado“ či mraženou citronovou pěnu. Ňam!
 

Krátkodobé cestovní pojištění individuál

Cestovní pojištění

  • Balíček si poskládáte podle sebe
  • Kryje všechna rizika
  • Územní platnost Evropa nebo Svět

Více informací

Dovolená s rodinou

  • Atraktivní slevy pro rodiny s dětmi
  • Za památkami i zážitky
  • V ceně turistika do 3500 m.n.m.

Více informací

Dlouhodobé cestovní pojištění Dovolená a zábava

Dovolená a zábava

  • Cestujete častěji během roku?
  • Ušetříme Vám čas i peníze
  • V ceně rekreační sporty

Více informací