Jak zabezpečit domácnost

Jak zabezpečit domácnost

Sláva, léto je tu, a tak většina lidí postupně balí kufry a opouští své domovy. Na období letních dovolených se bohužel těší i bytoví zloději…

Možná děláte stejnou chybu jako spousta lidí. Odjedete na dovolenou a hned další den vyvěsíte na sociální síť fotku své rozesmáté rodinky někde u moře, pod kterou připíšete: „Pohodička na pláži, ještě nás čeká skvělých 14 dní…“ Vzkaz, který je určen vašim přátelům, se ale může dostat i do nepovolaných rukou. A návrat do vybíleného bytu pak připomíná noční můru. Nedávejte zlodějům zbytečnou šanci! Dostatečným varováním by pro vás měl být průzkum, který si před časem nechal udělat výrobce zabezpečovací techniky Jablotron mezi vězni odsouzenými za vloupání. Vyplynulo z něj, že každý desátý zloděj hledá cíl pro své nekalé rejdy na sociálních sítích. Odborníci proto radí, abyste se během dovolené od sociálních sítí zcela odstřihli a fotografie na ně vyvěsili až po návratu domů.

Zkomplikujte jim přístup do domu

Zloději jdou vždy cestou nejmenšího odporu. Důležité pro ně je, aby byli na místě co nejkratší dobu a nikdo je nepřistihl. U rodinných domů jsou bolavým místem okna, do činžovních domů se dostávají dovnitř tak, že vypáčí vstupní dveře nebo rozlomí zámkové vložky apod. Je proto třeba jim vstup co nejvíce zkomplikovat. Největší drzouny sice neodradí ani bezpečnostní kamery, ale překonávat více překážek se většině zlodějů nechce.

Bezpečnostní dveře se vyplatí

Samozřejmostí by měly být bezpečnostní dveře. A pozor, pokud bydlíte v rodinném domě, měly by být i u zadního vchodu. Z detektivek přece dobře víte, že podvratní živlové nechodí hlavním vchodem, ale vplíží se do domu zadem, kde nejsou tolik na očích. Ovšem tento fakt vám potvrdí i kriminalisté. Jenže lidé si často myslí, že když si nechají instalovat bezpečnostní dveře, zloději to poznají a tím spíš je přijdou „navštívit“. Není to pravda. Bezpečnostní dveře na první pohled nikdo nepozná – jejich povrchová úprava může vypadat jako dřevo.

Jekot je může zahnat

Okna na terasu je vhodné vybavit speciálními fóliemi, které odolají rozbití jakýmkoli předmětem. Dají se také zamykat kličky, takže nelze vypáčit rám. V žádném případě nenechávejte okna otevřená na ventilačku. Dobré je také vybavit dům alarmem s akustickým hlásičem, jehož nesnesitelný zvuk by mohl nevítanou návštěvu odradit. 

Neděláte hloupost s klíčem?

Zloději si volné byty tipují nejen podle informací na sociálních sítích, ale také podle tipů od známých. Funguje i klasické sledování poštovní schránky a zvyk nahlédnout pod rohožku a do květináčů, jestli tam náhodou nejsou schované klíče. Pokud je tam dáváte, koledujete si o pořádný malér.

A co pojistka, máte ji?

Před odjezdem na dovolenou se domluvte s příbuznými nebo důvěryhodnými sousedy, aby vám vyzvedávali poštu a dům či byt pravidelně kontrolovali. Naprostou samozřejmostí by mělo být kvalitní pojištění. Když už se totiž nějaká nepříjemnost stane, ať se „prohne“ pojišťovna, a nikoli váš domácí rozpočet.
 

Komplexní pojištění vaší domácnosti

Pojištění domácnosti

  • Komplexní pojištění vaší domácnosti
  • Nepřetržitá asistenční služba
  • Pojistíme věci ve sklepě i v garáži

Více informací

Pojištění bytu a souvisejících prostor

  • Nejlepší pojištění k hypotéce
  • Rychlé sjednání bez prohlídky
  • NONSTOP havarijní asistence

Více informací

Pojištění jízdních kol

Pojištění jízdních kol

  • Pojištění proti krádeži i živelné pohromě
  • Včetně kol uložených v ubytovacích či sportovních zařízeních
  • Výši pojistné částky si zvolíte sami

Více informací