4 evropská města, která vás na jaře okouzlí

4 evropská města, která vás na jaře okouzlí

Pokud máte toulavé boty a baví vás objevovat zajímavá místa, právě teď je ideální doba vydat se na výlet někam „za humna“.

Probouzející se jaro má velkou výhodu – je jako stvořené pro toulky po evropských městech. Samozřejmě, počasí může být trochu vrtkavé, ale když přijde dešťová přeháňka, vždycky se můžete schovat v nějaké příjemné hospůdce nebo kavárně. Je na vás, kam se vypravíte, ale třeba vás budou inspirovat naše tipy.

Pohostinný Dublin

Hlavní město Irska má velmi příjemnou atmosféru, která na vás dýchne ve zdejších barech, kavárnách, restauracích i klubech. Každá městská čtvrť je něčím specifická a zajímavá. V té nejstarší, zvané Medieval Quarter, sídlili kdysi Vikingové. Dnes tu najdete mj. Katedrálu sv. Patrika a starobylé hradby. Čtvrť Antique Quarter je zase plná antikvariátů, starožitnictví a obchodů s uměním. V georgiánské čtvrti mají kromě úchvatných architektonických skvostů i nejlepší restaurace ve městě, mj. Patrick Guilbaud Restaurant. Centrem nočního života je čtvrť Temple Bar - v minipivovaru The Porterhouse na Parliament Street si můžete každou noc užít živou hudbu. Za návštěvu stojí také legendární pivovar Guinness Brewery, který je v provozu již od roku 1759. Nejrušnější dublinskou ulicí je O´Connell Street, jejíž nejznámější dominantou je budova hlavní pošty (General Post Office), která byla v r. 1916 vzbouřeneckou základnou Velikonočního povstání. A pozoruhodná je i zdejší zoologická zahrada.

Přátelská Kodaň

Dánská metropole je nesmírně příjemné město, které můžete objevovat pěšky, na kole i na lodi. Symbolem Kodaně je soška Malé mořské víly, kterou najdete na nábřeží Nyhavn lemovaném krásnými hrázděnými domy. Z centrálního náměstí Radhuspladsen je to jen kousek do uličky Strøget, která je jednou z nejdelších a nejstarších pěších zón v Evropě. Je doslova posetá butiky, obchůdky i kavárnami a je tu pořád na co se dívat. Pokud budete cestovat s dětmi, vezměte je do zábavního parku Tivoli, kde na ně čeká spousta atrakcí i zábavy. Najdete ho přímo v centru hned proti vlakovému nádraží; otevřeno tu mají denně od 11 do 23 hodin. Na své si v Kodani přijdou i milovníci piva – budete koukat, kolik tu mají hospod a pivních barů, mj. Mikkeller Bar, Fermantoren, Ørsted Ølbar, Brøl, Lord Nelson Bar, Mikropolis a mnoho dalších.

Okouzlující Budapešť

Hlavnímu městu Maďarska se právem přezdívá „Paříž východu“. Také zde mají široké bulváry a všude tu vládne pravý velkoměstský šmrnc. Symbolem Budapešti je budova Parlamentu na východním břehu Dunaje, jejíž vzhled byl inspirován Westminsterským palácem v Londýně. Na Hradním vrchu najdete další dominantu – Budínský hrad, jehož historie sahá do 13. století. Vyjmenovat všechny budapešťské památky nelze, protože je jich ohromné množství, ať už jsou to unikátní mosty přes Dunaj, starořímské sídlo Aquincum, Bazilika sv. Štěpána nebo Rybářská bašta (a mnoho dalších). Milovníci značkové módy zažijí orgie na ulici Váci a ti, co hledají relax, si určitě nenechají ujít návštěvu některých z mnoha místních termálních lázní.  K Maďarsku patří také vynikající kuchyně, takže mlsné jazyky by měly zamířit do Velké tržnice Vásárcsarnok. A skvělou gulášovku si můžete dát například v restauraci Kisharang v ulici 6. října.

Romantické Bruggy

Tomuto nádhernému belgickému městu, protkanému vodními kanály, se říká „Benátky severu“.  Dýchne tu na vás neskutečná atmosféra plná romantiky i jedinečnost dávných dob. Dominantou Brugg, kterým se podařilo udržet si původní středověkou tvář až do dnešních dob, je 83 m vysoká zvonice Halle se zvonkohrou. Můžete vystoupat nahoru a pokochat se pohledem na celé město. Cestování v čase tu rozhodně funguje a prožitek umocňuje i možnost příjemného posezení ve stylových kavárnách s krásnou scenérií a výhledy na kanály na řece Reie. Při své návštěvě byste rozhodně neměli vynechat rodinný pivovar Huisbrouwerij De Halve Maan v ulici Walplein a také legendární čokoládovnu, kterou najdete na Wijnzakstraat.

Krátkodobé cestovní pojištění eurovíkend

Eurovíkend

  • Pro vaše výlety po Evropě
  • Platné již za hodinu
  • Velmi rychlé sjednání

Více informací

Dovolená s rodinou

  • Atraktivní slevy pro rodiny s dětmi
  • Za památkami i zážitky
  • V ceně turistika do 3500 m.n.m.

Více informací

Balíček Turistika a poznání

Turistika a poznání

  • Nejlepší pojištění pro cestovatele
  • Nepřetržitá asistenční služba
  • Turistika do 3500 m.n.m.

Více informací