Květen – měsíc lásky: Nejromantičtější místa pro první rande

Květen – měsíc lásky: Nejromantičtější místa pro první rande

„Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas…“ – první verše Máchovy slavné básně známe všichni. Měsícem lásky je ale v našich končinách celý květen.

Po roce 1989 k nám byl jako svátek zamilovaných importován Svatý Valentýn, který se slaví 14. února. U nás je ale svátkem lásky a všech milenců už tradičně První máj, a basta. A tak se zamilované páry chodí první květnový den políbit pod rozkvetlou třešeň, ale stejně dobře jim poslouží i višeň, jabloň - zkrátka jakýkoli jiný rozkvetlý strom. A proč se to dělá? Přece aby láska neuschla, ale naopak vykvetla ještě víc. S časem lásky je také tradičně spojena noc na první květen, kdy se staví a hlídají májky, a na venkově se ještě někde na vrata milenců malují vápnem srdce jako symbol lásky.

Ať žije Petřín!

Pražané to mají jednoduché. Pokud chtějí svou lásku pozvat na První máj na rande, vyrazí na Petřín k soše Karla Hynka Máchy. Ta bývá ten den doslova v obležení, takže když si chtějí dát májové políbení v soukromí, musí jít někam stranou. Na Petříně to ale není problém, právě teď tam kvete velké množství stromů. I lidé z dalších měst a obcí mají ve svém okolí jistě četná romantická zákoutí a místečka, kde se mohou se svým protějškem „zašít“ a dát si nerušený polibek.

Do Zamilovaného hájku

Tohle místo znají pro změnu všichni Brňané. Hájek leží poblíž železniční stanice Brno – Řečkovice a místní mu říkají „Zamilec“. Na toto místo, které skrývá řadu romantických přírodních zákoutí, míří (nejen) na Prvního máje velké množství párů opojených láskou.

Romantika na Konopišti

Na Prvního máje je volno, a tak můžete svou lásku vyvézt na výlet na některý z mnoha našich pohádkových zámků - třeba na Konopiště. Zrovna ten den tu pořádají prohlídky pro zamilované. Přímo v zámku se budou konat v 10.20 a 14.20 a ve sklenících v Růžové zahradě pak v 16.30. Prohlídky doplní krásná květinová výzdoba a girlanda, pod kterou se můžete společně vyfotit, nebude chybět slavnostní přípitek, ani příběh velké lásky arcivévody Františka Ferdinanda k české hraběnce Žofii Chotkové. Prohlídky se budou konat v komorní atmosféře malých skupin, a proto je nutná předchozí rezervace. Pokud ji nestihnete, nevadí, do zámku se dostanete i v rámci běžných prohlídkových okruhů. Za vidění stojí také nádherný zámecký park, ve kterém jsou kromě domácích dřevin vysazeny i nejrůznější exotické druhy. Parkem vedou tři naučné stezky: „Historie a příroda konopišťského zámeckého parku“, přírodní zalesněnou částí zámeckého parku prochází „Lesní stezka Ferdinanda d’Este“, a poslední naučnou stezkou zámeckého parku je stezka „Pod stromy.“ A je tu i další velká atrakce: v zámeckém příkopu žije 13letý medvěd ušatý, který se jmenuje Jiří. Má rád nejen sladkosti, jako jsou melouny nebo hroznové víno, ale také pstruhy a sýry. Vy ho ale pochopitelně nekrmte. Méďa se má přímo královsky, k dispozici má kotce 3+1 i výběh s bazénem a mají ho rádi všichni návštěvníci.

Do kina a na skleničku

Chybu neuděláte ani tehdy, když svého miláčka vyvedete do kina na romantický film. V přítmí sálu se můžete držet za ruce a užívat si vzájemné blízkosti. A pak si běžte sednout do nějaké útulné vinárny a připijte si na lásku. Když bude jasná a teplá noc, můžete cestou domů pozorovat hvězdy, a pokud uvidíte nějakou padat, přejte si, ať vám láska vydrží navěky.  

Dlouhodobé cestovní pojištění Dovolená a zábava

Dovolená a zábava

  • Cestujete častěji během roku?
  • Ušetříme Vám čas i peníze
  • V ceně rekreační sporty

Více informací

Krátkodobé cestovní pojištění K moři

K moři

  • Až 50 % sleva pro rodiny s dětmi
  • Zdarma asistenční služba
  • Kryje všechna běžná rizika

Více informací

Krátkodobé cestovní pojištění eurovíkend

Eurovíkend

  • Pro vaše výlety po Evropě
  • Platné již za hodinu
  • Velmi rychlé sjednání

Více informací