6 tipů kam v Čechách vyrazit za kulturou do léta

6 tipů kam v Čechách vyrazit za kulturou do léta

Nevíte, kam na jaře vyrazit za zábavou? Nabídka kulturních a zážitkových programů je letos mimořádně bohatá!

Pro vaši inspiraci přinášíme pár tipů z kalendářů akcí po celé republice.

Jethro Tull opět v Česku!

Ian Anderson oslaví 50. výročí Jethro Tull třemi koncerty v České republice. Všichni fandové si už jistě v kalendáři zaškrtli 22. – 24. březen 2019, kdy tato fenomenální britská hard-folk rocková kapela vystoupí v Ostravě, Brně a v Praze. V hlavním městě jsou už lístky bohužel vyprodané, ale na ostravský nebo brněnský koncert se ještě můžete dostat. V Ostravě vystoupí Jethro Tull 22. března v aule Gong, v Brně pak o den později na výstavišti v hale G1.

Něco pro milovníky něžné krásy

Velké květy exotické cibuloviny zvané amarylis (česky též amarylka, nebo hvězdník) okouzlí na první pohled. Již teď se můžete těšit na tradiční výstavu těchto nádherných květin – tentokrát v renesančním hávu -, kterou ve dnech 13. až 22. dubna 2019 pořádá Národní památkový ústav na zámku v Třeboni. Součástí akce bude i doprovodný program na Masarykově náměstí nazvaný Květinová Třeboň, což je tradiční trh květin s ukázkami vazeb. Určitě z něj neodejdete s prázdnou!

Velikonoce 2019 a oslavy 80. výročí v ZOO Hluboká

V sobotu 20. dubna 2019 jste zváni na rodinný výlet do Hluboké nad Vltavou, konkrétně do místní zoologické zahrady, a to nejen k návštěvě, ale i k zábavnému programu. Tento den zde budete moci přivítat nově narozená mláďata a během celého odpoledne se pak také účastnit speciálního programu, mj. komentovaného krmení, výtvarných dílniček, soutěží pro děti a staročeského jarmarku. A pokud to sem nestihnete na Velikonoce, stavte se v ZOO Hluboká ve středu 1. května, kdy zde budou slavit 80. výročí jejího založení. Zahrada byla totiž pro veřejnost otevřena poprvé právě na Prvního máje 1939 díky skvělému nápadu Dr. Adolfa ze Schwarzenbergu a jeho urozené choti Hildy.

České korunovační klenoty na zámku Kozel

Pokud chcete na vlastní oči spatřit insignie vlády a moci českých králů, napříště už nebudete muset stát v dlouhatánské frontě před Vladislavským sálem na Pražském hradě. Od 18. dubna do 23. června 2019 si budete moci prohlédnout znamenité repliky českých korunovačních klenotů na klasicistním zámku Kozel poblíž Plzně. Jejich autorem je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který vyrobil šperky mj. i pro britskou královnu Alžbětu II. nebo pro papeže Jana Pavla II. Klenoty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV. Kromě samotných mistrovských replik klenotů tu na vás čeká i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku: např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi, mince, miniatury nebo 3D modely.

Brněnský majáles

Na brněnském výstavišti si můžete 4. května 2019 užít tradiční majáles, ve kterém nebude chybět průvod s živým doprovodem kapel ani tradiční volba krále a královny. Samozřejmostí je i další bohatý hudební i doprovodný program.

Show charismatického Glena Hansarda

A v Brně ještě zůstaneme – 11. května 2019 vystoupí ve zdejším Sono centru legendární
Glen Hansard, který je zakládajícím členem The Frames, a polovinou dua The Swell Season, kde jej doprovází Markéta Irglová. Spolu mají za sebou nejen film Once, ale i oscarovou skladbu Falling Slowly. Hansardovy koncerty v Amsterodamu a v Hamburku byly vyprodány během hodiny, tak pozor, ať termín nepropásnete, protože tento koncert bude jeho jedinou zastávkou v České republice!
 

Krátkodobé cestovní pojištění individuál

Cestovní pojištění

  • Balíček si poskládáte podle sebe
  • Kryje všechna rizika
  • Územní platnost Evropa nebo Svět

Více informací

Komplexní pojištění vašeho vozu

Komplexní pojištění vašeho vozu

  • Dobře se postaráme o váš poškozený vůz
  • Šetříme vaše nervy i čas
  • Vyšší sleva než při koupi jednotlivých produktů

Více informací

Dovolená s rodinou

  • Atraktivní slevy pro rodiny s dětmi
  • Za památkami i zážitky
  • V ceně turistika do 3500 m.n.m.

Více informací