Chystáte přestavbu bytu? Známe aktuální trendy a vychytávky!

Chystáte přestavbu bytu? Známe aktuální trendy a vychytávky!

Každý chceme bydlet v hezkém prostředí, a proto je někdy třeba zastaralé či již nevyhovující prostory rekonstruovat.

Důvodů, proč se pouštíme do přestavby bydlení, může být celá řada. Vybavení kuchyně je nefunkční a dávno vyšlo z módy, v koupelně jsou popraskané obkladačky a místo vany potřebujeme sprchový kout, někdy zase kvůli novému přírůstku do rodiny potřebujeme získat obytný prostor navíc.

Dejte na reference ostatních klientů

Do rekonstrukce se šikulové můžou pustit sami, ti méně šikovní si najmou firmu, která připraví projekt a zajistí i stavební práce. Záleží samozřejmě na vašich finančních možnostech. Pamatujte ale, že vybírat firmu jen podle nejnižší ceny se nemusí vyplatit – může se stát, že její zástupci podcení celkovou cenu zakázky a v závěru se s vámi budou dohadovat o doplatcích za vícepráce. Vyplatí se proto dát na reference a zkušenosti ostatních klientů. Dobré je také najmout firmu, která zajistí kompletní dodávku, protože vše budete řešit pouze s jedním dodavatelem.

Méně je někdy více

Doby, kdy prakticky všechny české obýváky „zdobila“ stěna s televizí a sedací souprava, a kuchyním vévodily sektorové kuchyňské linky, jsou už naštěstí minulostí. Dnes je v módě vzdušnost a nadčasovost interiéru. Takže kuchyně se velmi často propojuje s obývacím pokojem (ostatně, právě v kuchyni tráví rodina nejvíc času), a proto se bourají příčky a ruší dveře. Co se samotného vybavení týče, hodně záleží na vkusu majitele bytu či domu. Někdo miluje retro, jinému se líbí rustikální styl, další si potrpí na modernu s geometrickými vzory. Na trhu je naštěstí široká nabídka vhodného nábytku i doplňků.

Co frčí právě teď?

V módě je kombinace černé a bílé, ale také elegantní pastelové barvy, jako je světle žlutá či pudrová. Hojně se využívají LED světla, a to třeba i u podsvícení nábytku. V jeho případě převažuje dřevo, „in“ je také kov a sklo. A na povrchu kuchyňského nábytku působí velmi efektně přírodní kámen.

Klasické linky už netáhnou

V moderních kuchyních už většinou nenajdete klasicky zavěšené skříňky. Místnosti vévodí centrální kuchyňský ostrůvek, ve kterém je umístěna varná plocha, mycí centrum a úložné prostory. Část ostrůvku slouží mnohdy i jako jídelní stůl. Při zařizování pracovní plochy ale myslete i na její správné ergonomické uspořádání a také na to, zda ten, kdo u vás doma vaří nejčastěji, je pravák nebo levák. Kuchyni pořizujete na delší čas, tak se vyhněte módním výstřelkům, které jsou trendy jen pár let. Vsaďte na jednoduchost a neutrální barvy. Svou touhu po originalitě si můžete vybít v barevných doplňcích či stěnách, které se dají snadno přemalovat.

Beton, dřevo, ocel

Z našich paneláků postupně mizí ohavná umakartová jádra a koupelny začínají vypadat k světu. V módě jsou obklady a dlažba v imitaci betonu nebo dřevěného dekoru. Ten vynikne například u desky pod umyvadlo nebo na podlaze. Velmi žádané jsou také imitace ocelových či „zkorodovaných“ desek v bronzové barvě, často s uměle vytvořenými známkami opotřebení. Pokud dáváte přednost sprchování, nejmodernější kouty jsou dnes ve stylu „walk-in“, tedy bezbariérové, které jsou umístěné přímo na podlaze. Do větších koupelen v rodinných domech se vejdou i elegantní koupelnové stěny, sedací nábytek a tam, kde je dost světla, samozřejmě také živé rostliny.

Komplexní pojištění vaší domácnosti

Pojištění domácnosti

  • Komplexní pojištění vaší domácnosti
  • Nepřetržitá asistenční služba
  • Pojistíme věci ve sklepě i v garáži

Více informací

Pojištění vybavení domácnosti

Pojištění vybavení domácnosti

  • Náhrada škody v nových cenách
  • NONSTOP havarijní asistence
  • Pojistíme věci ve sklepě i garáži

Více informací