5 tipů na netradičně strávený Valentýn

5 tipů na netradičně strávený Valentýn

Svatý Valentýn je vítanou příležitostí, jak svému miláčkovi projevit lásku a náklonnost. Už jste přemýšleli, jak ho letos oslavíte?

Víte, proč je svatý Valentýn poslem lásky? Kdysi dávno žil kněz Valentýn, který tajně oddával páry, jež se nesměly nikdy vzít. Byli to především římští vojáci, kteří se nesměli ani zasnoubit, natož si vzít svou životní lásku. Valentýn se ale rozhodl zamilovaným pomáhat, aby spolu mohli spokojeně žít, a proto se stal jejich patronem. A proč tento svátek slavíme 14. února? Když římský vládce zjistil, že kněz tajně oddává jeho vojáky se ženami, nechal ho popravit. A to právě 14. února. Ve své podstatě patří tento svátek k nejkrásnějším na světě – vždyť díky odvážnému Valentýnovi vzniklo něco opravdu neobyčejného. V anglosaských zemích k tomuto svátku patří především valentýnská přáníčka „Be My Valentine“ se srdíčky a pak samozřejmě i nejrůznější dárečky. Dárečky si rozdávají i zamilovaní v Česku, a kytička, bonboniéra, lahev dobrého vína nebo nějaký zajímavý šperk potěší vždycky.  Co to ale letos zkusit trochu netradičně?

Společný víkend ve dvou

Valentýn letos připadá na čtvrtek. To ale vůbec nevadí, svátek můžete oslavit o víkendu na nějakém romantickém místě. Na internetu najdete rozsáhlou nabídku valentýnských pobytů v nejrůznějších lázeňských hotelích v těch nejmalebnějších městech a městečkách po celém Česku. Můžete si vybrat relaxační pobyt přesně podle svých představ a užít si svátek zamilovaných jako v pohádce. A odměnou vám pak budou i nádherné vzpomínky na chvíle strávené ve dvou.

Čokolády není nikdy dost

Znáte to - sníte tabulku čokolády na posezení, ale pak vás hryže svědomí, že jste dali zase zabrat své linii. Když si ale dopřejete čokoládovou masáž, nepřiberete ani gram a nebudete muset přemýšlet o hubnutí. Navíc je to skvělý relax! Díky čokoládě pronikají do pokožky vitaminy, aminokyseliny, minerály a antioxidanty, takže se vaše pleť krásně obnoví a prokrví.  Při masírování se navíc vytvářejí endorfiny, tzv. hormony štěstí, čímž získáte vitalitu a životní energii. Jinými slovy – masáž z vás odplaví stres a veškeré chmury. Dopřejte si se svým miláčkem čokoládovou proceduru, po které se budete cítit jako znovuzrození.

Má váš partner rád pivo?

Dámy, zkuste svého miláčka překvapit, a pokud to nemáte daleko, vezměte ho do Svatojakubského pivovaru v Hlubokém v okrese Třebíč, kde pro vás nachystali speciální valentýnské menu. Akce se koná od 14. do 17. února, takže na rezervaci máte ještě čas. Pardubický pivovar připravil zase pro všechny přátele dobrého piva ples, který se koná v pátek 15. února v ABC Klubu Na Olšinkách v Pardubicích. Plesání začne ve 20 hodin a během něj si vychutnáte nejen vynikající piva z produkce tohoto pivovaru, ale i předtančení latinsko-amerických tanců nebo skupinu KH band, která bude zvát k tanci během celého večera.

Můžete se s ním také ponořit do chmelové lázně

O tom, že pivo je lék, snad nikoho přesvědčovat nemusíme. Poznejte jeho léčivé účinky na vlastní kůži! V Pivních lázních Bernard se naložíte do speciální vany a necháte na sebe působit přírodní suroviny ve formě chmele, kvasnic a dalších přírodních látek, které se jinak používají k výrobě piva. Zjistíte, co věděli už dávno ve středověku - a sice že pivo působí blahodárně na lidské tělo nejen zevnitř. Součástí pivní lázeňské procedury je samozřejmě i neomezená konzumace nepasterizovaného piva Bernard.

Sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Užijte si valentýnský víkend na novogotickém zámku Sychrov, který sloužil jako rezidence francouzského rodu Rohanů. Ostatně, tuto působivou stavbu určitě znáte z pohádek „Zlatovláska“ či „Nesmrtelná teta“. Zámek nabízí nyní 3 návštěvnické okruhy (Základní okruh, Zlatý poklad, Z dětských pokojíčků), a to každý den vždy od 10 do 14 hodin.
 

Krátkodobé cestovní pojištění individuál

Cestovní pojištění

  • Balíček si poskládáte podle sebe
  • Kryje všechna rizika
  • Územní platnost Evropa nebo Svět

Více informací

Krátkodobé cestovní pojištění eurovíkend

Eurovíkend

  • Pro vaše výlety po Evropě
  • Platné již za hodinu
  • Velmi rychlé sjednání

Více informací