Nejromantičtější zimní destinace pro dovolenou ve dvou

Nejromantičtější zimní destinace pro dovolenou ve dvou

Protivný studený leden nebere konce. To ale neznamená, že byste ho nutně museli trávit za pecí. Romantická dovolená pro dva je to pravé, co vás zahřeje.

Všude kolem je spousta krásných míst, kam se můžete vypravit i teď v zimě. Záleží na tom, zda se chcete jen někde povalovat a lenošit, nebo si dovolenou užít aktivně. 

Nechte se hýčkat

Velké množství českých hotelů nabízí víkendové pobyty pro dva, jejichž součástí je mj. romantická večeře při svíčkách, snídaně do postele, lahev sektu a mísa ovoce na pokoji, vlastní vířivka a masáž.  Stačí se podívat na internet, kde najdete širokou nabídku hotelů a lázeňských domů, které tyto služby poskytují. 

Za exotikou

Pokud si pod pojmem romantická dovolená představujete exotiku někde v tropickém ráji, kde si společně užijete na bílých písčitých plážích a při popíjení lahodných koktejlů, i tady je jen na vás, kterou destinaci zvolíte. Můžete se vydat do Dominikánské republiky, do Mexika, na některý z ostrovů v Karibiku, do Brazílie, Thajska, na Fidži, Srí Lanku, Bali, Maledivy… Fantazii se meze nekladou. 

K alpskému fjordu

Mnoho lidí, kteří cestují na zimní dovolenou do Tyrolska, zná Zillertalské údolí. Jenže ze stejného místa, kde se z dálnice sjíždí do Zillertalu, můžete za pár minut dojet i k Achensee, což je největší přírodní jezero v Tyrolsku, kterému se také přezdívá alpský fjord. Z ptačí perspektivy okolních horských štítů opravdu připomíná mořský záliv drsné Skandinávie. Ale ve skutečnosti představuje příjemnou destinaci, kde se budete cítit jako v ráji. Najdete tu více než 200 km oddělených běžkařských drah, které potěší jak klasické běžkaře, tak i milovníky skatingu. Navíc je zde 5 lyžařských oblastí s 58 km sjezdovek. Opravdovou porci adrenalinu slibují trendové sporty jako snowkite či zimní paragliding. Jestliže ale dáváte přednost odpočinkové dovolené, užijte si procházku zimní zasněženou krajinou, nebo se nechte vyvézt na saních do jednoho z malebných údolí pohoří Karwendel. Jediná škoda je, že teď v zimě se nemůžete projet parním vláčkem Achenseebahn, který jezdí po ozubnicové dráze z Jenbachu až k jezeru, kde trať končí u přístaviště parníků Seespitz Bahnstation. Ten je totiž v provozu pouze od 1. května do konce října.  Ale pokud sem pojedete znovu ještě na jaře nebo v létě, určitě si tuto romantickou vyhlídkovou jízdu nenechte ujít.

Lisabon – láska na první pohled

Čeští turisté trochu opomíjejí portugalské hlavní město a to je velká škoda. Lisabon totiž nabízí nepřeberné množství krásných památek a úžasných míst, která se nejlépe objevují ve dvou. Na prvním místě si určitě všimnete, že velké množství domů pokrývají krásně malované čtvercové kachlíčky zvané azulejos. Budovy se tu jimi zdobí už od 14. století a obkládají se jimi i dnes. Pro město, které se rozkládá na sedmi kopcích, jsou typické rovněž schody a hodně spletité strmé uličky, které auta příliš nezvládají. Hravě si s nimi ale poradí staré žluté tramvaje, vyrobené ještě před válkou, kterým se říká Remodelado. Kdo se v nich nikdy nesvezl, jako by v Lisabonu ani nebyl. Ulice jsou protkány příjemnými kavárnami, kde si můžete dát vynikající kávu a něco dobrého na zub, překrásně restaurovanými domy a v neposlední řadě také hradem svatého Jiří, ze kterého je nádherný výhled. Mladším ročníkům rozhodně doporučujeme návštěvu LX Factory, což je místní umělecké centrum, které najdete přímo pod jedním z oblouků monumentálního mostu 25. dubna ve čtvrti Alcantara. Polorozpadlým průmyslovým budovám, které byly původně určené k demolici, vdechlo život a atmosféru současnosti i rušného dění na 150 obchůdků, antikvariátů, galerií, kaváren a uměleckých ateliérů. V Lisabonu je navíc v lednu mnohem příjemněji než u nás, teploty se tu i v zimě vyšplhají občas až ke dvacítce.