Jak přežít podzimní nudu

Jak přežít podzimní nudu

Léto skončilo a kvůli nepříjemnému chladu a plískanicím se většině z nás nechce večer ani ven. Je ale škoda trávit celý podzim u kamen, i teď se můžete zabavit.

Už se brzy stmívá, a tak nás to večer po návratu z práce ven moc neláká. Občas si sice zajdeme třeba na kávu nebo na skleničku s přáteli, někdy do divadla či do kina, ale většinu času trávíme doma. A nakonec si jen pustíme televizi nebo si sedneme k počítači, u obrazovky se nudíme a spát jdeme většinou „se slepicemi“.  Po ránu jsme pak nabručení, protože jsme nevybití a nemůžeme si ani v duchu přehrávat žádné příjemné zážitky z uplynulého dne. A hlavně: nemáme ani žádnou motivaci, protože správně tušíme, že další den bude stejně nudný jako ten předchozí. Chce to jen trochu kreativního ducha a nakonec zjistíte, že i na podzim se dá zažít ledacos hezkého. 

Dary podzimní přírody

Jestliže už je tak ošklivo, že by ven nikdo nevyhnal ani toho příslovečného psa, můžete samozřejmě zůstat doma. Ale nemusíte se nudit. Svůj příbytek si můžete postupně krásně zvelebovat a nebude vás to stát ani moc peněz. Stačí, když se některý víkendový den, kdy je hezky, vypravíte do přírody a nasbíráte si dary, které nabízí podzimní příroda. A během pošmourných večerů se pak můžete pustit do výroby nějaké krásné dekorace. Samozřejmě nejjednodušší jsou všelijaké aranže z barevného listí a z větviček obsypaných nejrůznějšími plody. Nezáleží přitom vůbec na tom, jak moc zruční jste. Vystlat skleněnou vázu do tří čtvrtin mechem, dosypat ji kaštany nebo žaludy a do nich zapíchnout pár větviček keře s červenými plody dokáže přece každý. Úžasně vypadají i svícny ozdobené podzimním dekorem.

Věnec nemusí být jen adventní nebo velikonoční

Šikovnější z vás si mohou vyrobit i podzimní věnec na dveře nebo na stůl. Slaměný nebo polystyrenový korpus koupíte ve většině květinářství či v hobby marketech. Pak už budete potřebovat jen tavnou pistoli, nebo vázací drát, a materiál na ozdobení. Nejvhodnější jsou různé pestrobarevné listy, snítky různých keřů s listy i bez, na věnci se budou krásně vyjímat také větvičky s plody jeřabiny, rakytníku, mochyně či pámelníku, na dozdobení se dají použít kaštany, žaludy nebo šišky.

Nikdy není pozdě

Během dlouhých podzimních večerů se můžete naučit také něco nového. Pokud jste si vždycky přáli umět alespoň konverzačně nějaký jazyk, přihlaste se do kurzu. Nabídka je opravdu pestrá, takže se v ní kromě angličtiny, němčiny či španělštiny vyskytují i poměrně exotické jazyky. Když budete mít zájem, domluvíte se jednou třeba i s Japonci, Maďary nebo Švédy v jejich mateřštině.

Existují také taneční školy pro dospělé, tak proč byste s partnerem nemohli „oprášit“ své umění valčíku, tanga nebo polky? A jestliže jste dosud nikdy netančili, naštěstí jsou tu také kurzy pro dospělé začátečníky. Měli byste vědět, že naučit se tancovat je velká společenská výhoda. Už teď se můžete těšit, jak jednou zazáříte na plese nebo na hasičském bále. A dámy určitě ocení, že k tanci patří i krásné róby.

Zájmových kurzů je opravdu velké množství, záleží na vás, který si vyberete. Můžete začít malovat, naučit se pod odborným vedením vařit nejrůznější speciality, přihlásit se na herectví, na keramiku, začít chodit na jógu, pilates, dokonce se třeba učit hrát na nějaký hudební nástroj – fantazii se meze nekladou. Sami uvidíte, že i pošmourný podzim se dá využít velmi kreativně a hlavně užitečně.