Jak zabezpečit domácnost před dovolenou?

Jak zabezpečit domácnost před dovolenou?

Prázdniny jsou v plném proudu a většina z nás se chystá na svou letní dovolenou. Přípravy na cestu nespočívají jen ve vybrání vhodné destinace a sbalení zavazadla, ale měli bychom také myslet na přichystání a zabezpečení našeho domova na naší nepřítomnost. Připravili jsme pro vás několik základních bodů, na které byste před odjezdem rozhodně neměli zapomenout. Statisticky je totiž dokázáno, že v letních měsících se množství vloupání několikanásobně zvyšuje, projděte si tedy náš seznam a snižte riziko krádeže vašeho majetku na minium.

1. Neupozorňujte na sociálních sítích

V dnešním on-line světě má téměř každý z nás svůj účet na sociálních sítích (Facebook, Instagram, Twitter..). Rádi zde sdílíme svůj život a ukazujeme naše soukromí. Při sdílení osobního života s ostatními ale myslete na to, že pokud se pochlubíte na svém účtu fotkou letenky s přesným termínem odletu, nebo alespoň napíšete, kdy se na dovolenou chystáte, zlodějům velice usnadňujete práci a váš majetek se stane snadnou kořistí. Sdělujte tedy své soukromé informace jen těm nejbližším a myslete na to, že vše, co o sobě do on-line prostoru napíšete, se může dostat ke komukoliv.

2. Pořiďte si kvalitní dveře a bezpečnostní zámky

Snažte se potenciálním zlodějům vniknutí do vašeho domu co nejvíce ztížit. Na trhu dnes existuje celá řada bezpečnostních zámků, kterými je pro zloděje poměrně obtížné proniknout. Takový zámek by měl vzdorovat mechanickému poškození, ať už odvrtání, rozlomení nebo prokopnutí. Dveře musí být vyrobeny z kvalitního, pevného materiálu a nesmí se v žádném bodu prohýbat.

3. Zařiďte si vybírání poštovní schránky nebo přeposílání pošty

Plná poštovní schránka, kde je na první pohled zřejmé, že nebyla vybrána několik dní, je první signál pro potenciální zloděje, který jim ukáže, že se v bytě aktuálně nikdo nenachází. V ideálním případě se tedy domluvte s ostatními členy rodiny, nebo blízkými přáteli, aby vám chodili schránku vybírat. Pokud tuto možnost nemáte, lze si na poště domluvit také přeposílání zásilek na vámi zvolenou adresu.

4. Vytvořte pocit, že byt není prázdný

Podobnými signály jako je plná poštovní schránka mohou být také zatažené závěsy nebo žaluzie během celého dne. Vyvarujte se tak zbytečnému upozorňování na svou nepřítomnost a nenechte zakrytá okna. Dalším důležitým prvkem při zabezpečování domu nebo bytu během dovolené je světlo. Slouží jako výborný psychologický prvek, který může zloděje odradit.  Pokud necháte celý dům zhasnutý, již na první pohled to působí podezřele. Z tohoto důvodu je dobrá investice do časových spínačů světel, které lze nastavit tak, aby se i ve vaší nepřítomnosti rozsvěcely. Modernější variantou jsou tzv. chytré žárovky, které lze přes Wi-fi propojit s vaším telefonem a vy tak budete mít možnost světlo ovládat i z druhé strany planety

5. Zabezpečte okolí domu

Projděte se okolo vašeho domu a pozemku a schovejte vše, co by mohlo zlodějům usnadnit vniknutí. Odneste žebříky, židle, nářadí a podobně, zamkněte garáž i kůlnu nebo zahradní domek. V bytě přelepte dveřní kukátko, kterým by pachatelé mohli vidět dovnitř. 

6. Sjednejte si správné pojištění, vyfotografujte cenné předměty

Pokud budete mít vaší domácnost pojištěnou proti krádeži, umožní vám to prožít dovolenou bez zbytečného stresu. Pojištění domácnosti od České pojišťovny zajistí komplexní pojištění vybavení v bytě či domě, ale i v garáži nebo sklepě. Zajistí vám nepřetržitou asistenční službu a o vše se postará za vás. Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte pořídit fotografie všech cenných věcí ve vaší domácnosti a opište si také sériová čísla elektroniky.

Komplexní pojištění vaší domácnosti

Pojištění domácnosti

  • Komplexní pojištění vaší domácnosti
  • Nepřetržitá asistenční služba
  • Pojistíme věci ve sklepě i v garáži

Více informací

Pojištění bytu a souvisejících prostor

  • Nejlepší pojištění k hypotéce
  • Rychlé sjednání bez prohlídky
  • NONSTOP havarijní asistence

Více informací