10 nejkrásnějších pláží světa

10 nejkrásnějších pláží světa

Česká republika se může pyšnit celou řadou přírodních krás - průzračnými řekami, malebnými krajinami, zelenými lesy, jedinečnými národními parky a mnohým dalším. Existuje ale jedna věc, kterou v naší krásné zemičce nenajdeme, chybí nám tu moře. Ročně na dovolenou k moři vyrazí miliony Čechů. Mezi nejnavštěvovanější destinace patří dlouhodobě Chorvatsko. Posledních pár let ale Češi stále raději objevují exotická místa jako je například Bali nebo Srí Lanka. Abyste vybrali tu správnou dovolenou, připravili jsme pro vás seznam 10 nejkrásnějších pláží světa.

1) Zlatni Rat, Brač, Chorvatsko

Jak jsme již psali v úvodu, Chorvatsko patří mezi Čechy k nejoblíbenějším místům letní dovolené, proto s představováním nejkrásnějších pláží začneme právě tam. Pláž Zlatni Rat se nachází na ostrově Brač, který je třetím největším v celém jadranském souostroví a leží jižně od města Split. Pláž je dlouhá 630 metrů a její název v překladu znamená zlatý roh. Toto pojmenování dostala na základě svého velmi ojedinělého a výjimečného tvaru, který připomíná zvířecí roh. Pláž je oblázková, s poměrně prudkým vstupem do vody. Koupání na této pláži rozhodně patří k tomu nejkrásnějšímu, co Chorvatsko nabízí, proto pokud budete poblíž, nezapomeňte ji navštívit!

2) Praia Da Marinha, Algarve, Portugalsko

Portugalsko patří mezi klenoty, co se krásných pláží týče. Celé jeho jižní pobřeží je lemováno úžasnými písečnými plážemi, které obklopují oranžové skály, do kterých oceán vytvořil jedinečné útvary. Voda v oceánu sice nepatří k nejteplejším, ale v horkém počasí přináší příjemné osvěžení. Portugalsko je kvůli svým vlnám také rájem pro surfaře. Na pláži Praia Da Marinha nejsou vlny nebezpečné, ale pro malé děti jisté riziko představují. Ačkoliv je tato pláž velmi známá, není většinu času přelidněná. Pokud přemýšlíte, kam v létě k moři a chcete zažít trochu dobrodružství, Portugalsko je ta správná volba.

3) Porto Timoni, Korfu

Ostrov Korfu patří mezi jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů a to zejména z důvodu relativně hojných dešťových srážek. Kvůli ním si dokáže udržet rozmanitou flóru. Ostrov je pokryt celou řadou trvalek, olivovníků a cypřišů.
Pláž Porto Timoni není vhodná pro ty z vás, kteří preferují vybavenost lehátky, slunečníky, stánky se zmrzlinou a sprchou. Naopak ji ocení ti, kteří milují skrytá romantická místa, která jsou schovaná před davy turistů, protože přesně taková Porto Timoni je. Cesta na ni ale není procházka růžovým sadem. Vede přes horský hřeben a není nijak zabezpečena. Pokud si ale troufnete a dorazíte až do cíle, dostanete odměnu v podobě dvou pláží, které jsou odděleny horským masivem a je to opravdu jedinečná podívaná! 

4) Palombaggia, Korsika

Korsika, ostrov, který patří Francii a nachází se v západní části Středozemního moře. K nejvyhledávanějším místům na ostrově  patří východní pobřeží a okolí města Porto-Vecchio. A právě v této oblasti naleznete pláž Palombaggia. Již při prvním pohledu na ni si budete připadat, jako byste se ocitli v samotném srdci Karibiku. Zářivě bílý písek a azurově modré moře. Této pláže mohou využít i rodiny s malými dětmi, protože moře se svažuje velmi pomalu. Zdejší vody nabízí také rozmanitý podmořský život, nezapomeňte si tedy sbalit vybavení na šnorchlování. 

5) Punta Molentis, Sardinie

Pláž se nachází na jižním cípu italského ostrova Sardinie. Místo ocení ti z vás, kteří preferují soukromí, málo lidí a divokou přírodu. Pláž je pokrytá bílým, jemným pískem a moře má až neskutečně modrou barvu. Pokud nechcete utrácet za Karibik, ale chcete zažít jeho krásu, vyražte na Sardinii.

6) Ölüdeniz, Turecko

Turecko je mezi Čechy dalším velmi oblíbeným cílem letních dovolených. Pláž Ölüdeniz leží na Egejské riviéře, na pomezí Egejského a Středozemního moře. Na první pohled vás zaujme svým typickým tvarem, kvůli kterému patří mezi nejfotografovanější pláže světa. Pokud vystoupáte na horu Babadag, můžete si pohled na písečnou pláž užít z ptačí perspektivy a jestli jste fanoušci adrenalinových sportů, vyzkoušejte si paragliding.

7) Horseshoe Bay, Bermudy

Z Evropy se nyní podíváme do světa. Bermudské ostrovy jsou zámořským územím Velké Británie a leží v Atlantském oceánu u jihovýchodního pobřeží USA. Pláž Horseshoe patří k těm nejznámějším, které na ostrově najdeme. Jejím typickém znakem je písek, který má v určitých místech až růžovou barvu. Návštěva pláže tak láká mimo jiné spousty fotografů, kteří se snaží její kouzlo zachytit svými objektivy. V letních měsících zde fungují plavčíci i stánky s občerstvením.

8) Trunk Bay, Panenské ostrovy

Území Panenských ostrovů se dělí pod správu USA a Velké Británie a leží v Karibském moři. Pláž Trunk Bay byla časopisem National Geographic zvolena nejkrásnější pláží světa, nemůže tedy v našem seznamu chybět. Za největší lákadlo je považován podmořský život. Ročně toto místo navštíví tisíce potápěčů z celého světa, kteří si chtějí užít jedinečný zážitek. Pláž byla dokonce vyhlášena národním parkem, proto se zde důsledně dbá na ochranu přírody. Za pobyt na pláži se platí jednorázový poplatek 4$ a cesta sem je možná pouze lodí.

9) Waipio Beach, Havaj

Havaj je osmým nejmenším státem USA a nachází se jihozápadně od západního pobřeží Ameriky. Celý ostrov je sopečného původu, z tohoto důvodu se většina pláží může pyšnit černým pískem. Jinak tomu není ani u Waipio Beach. Pláž poskytuje také ideální podmínky pro surfaře, takže kdo má rád jízdu na vlnách, rozhodně sem musí vyrazit!

10) Kigomani, Zanzibar

Pokud budeme hledat ostrov Zanzibar, najdeme ho 35 km od východního břehu Afriky. Pláž Kigomani má vše, co od exotické dovolené očekáváte. Kvůli tomu, že v jejím okolí nejsou žádné velké turistické resorty, ale pouze menší bungalovy, je zde dostatek soukromí a klidu pro relaxování. Během dovolené můžete také načerpat atmosféru života místních, který se zde uchoval v původní podobě.

Věříme, že jste si z našeho seznamu vybrali ideální místo právě pro vás a co nejdříve vyrazíte za odpočinkem! Dovolená u moře s sebou ale kromě zážitků a relaxu přináší celou řadu rizik. Sjednejte si proto včas cestovní pojištění od České pojišťovny a předcházejte tak problémům, které by mohly vaši vysněnou dovolenou zkazit. Je jedno, jakou destinaci si vyberete. Naše cestovní pojištění platí jak v Evropě, tak ve světě a zahrnuje nejen pojištění úrazu a léčebných výloh, ale pomůžeme vám i při odškodnění v případě problémů s letem nebo zavazadly.
Máte vše zařízené? Tak hurá k moři!

Dovolená s rodinou

  • Atraktivní slevy pro rodiny s dětmi
  • Za památkami i zážitky
  • V ceně turistika do 3500 m.n.m.

Více informací