Jak se sbalit k moři

Jak se sbalit k moři

Balení kufru na dovolenou bývá pro mnohé oříšek. Mnozí si ve zmatku zapakují věci, které nebudou potřebovat, a ty důležité zapomenou doma.

Možná patříte ke smolařům, kteří přijedou na letiště, a až u přepážky zjistí, že doklady i letenky zůstaly doma na stole. Anebo pak v hotelové recepci marně hledají vouchery. A co je ještě horší: někteří „odvážlivci“ se vypraví k moři bez cestovního pojištění a v případě nenadálé nemoci nebo úrazu pak doslova spláčou nad výdělkem. Všech těchto nepříjemností se můžete vyvarovat, pokud si před cestou uděláte seznam a při balení budete jednotlivé položky odškrtávat.

Nejen kartu, ale i hotovost

Co by tedy ve vašem dovolenkovém zavazadle nemělo chybět? To nejdůležitější, bez čeho se neobejdete, jsou platné cestovní doklady, letenky a vouchery, které vás opravňují k využití hotelového pokoje nebo apartmánu. Vezměte si také peníze na nejrůznější drobné výdaje. I když s sebou budete mít platební kartu, pamatujte, že někteří obchodníci přijímají pouze hotovost. A ještě k té kartě: uložte si do mobilu číslo na její případné zablokování.

Jistota se vyplatí

Nesmíte zapomenout ani na cestovní pojištění - balíček „K moři“ si u České pojišťovny můžete sjednat on-line a ještě ušetříte 10 % z celkové ceny. Získáte tak pojištění léčebných výloh a asistence s doporučeným limitem 3 miliony Kč. Balíček dále obsahuje pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti, takže kdyby se vám o dovolené náhodou něco stalo, pojišťovna se o vás postará. Důležité je ale nezapomenout doma kartičku cestovního pojištění.

Cestujte bez komplikací

Zkontrolujte také, zda máte mobilní telefon i s nabíječkou, fotoaparát či kameru (opět s nabíječkou), léky, které pravidelně užíváte, klíče od domu, visačky a zámky na zavazadla, dioptrické brýle nebo kontaktní čočky a samozřejmě také sluneční brýle. Do některých zemí je třeba vzít adaptér. Případnou nudu zažene nějaká dobrá kniha nebo společenská hra. 

Obelstěte zákon schválnosti

Ve vašem zavazadle by rozhodně neměla chybět lékárnička, a to i přesto, že jste zdraví a nemoci se vám vyhýbají. Zákon schválnosti totiž funguje… Kromě základního vybavení, jako jsou nůžky, pinzeta a zavírací špendlík, by v ní měly být i léky proti horečce, na kašel, proti průjmu, (pokud naopak trpíte na dovolené zácpou, tak čípky), náplasti, obvaz, obinadlo, sterilní gáza, dezinfekce na rány, repelent, krém po bodnutí hmyzem, léky na alergii a oční kapky.

Buďte úsporní

V hygienických potřebách buďte úsporní, mnohé věci, jako je třeba šampon nebo sprchový gel můžete koupit na místě. Určitě ale oceníte antibakteriální gel na ruce a vlhčené ubrousky - ostatně ty si dejte do příručního zavazadla. Až si budete balit věci na pláž, nezapomeňte na přípravky na a po opalování, vhodnou obuv a pokrývku hlavy.
Jestliže svou dovolenou hodláte trávit u moře, nemusíte s sebou stěhovat veškerou garderobu. Stačí pár dobře kombinovatelných kousků, které – pokud je zabalíte do ruliček -, nezaberou v kufru moc místa. Šťastnou cestu!

Krátkodobé cestovní pojištění K moři

K moři

  • Až 50 % sleva pro rodiny s dětmi
  • Zdarma asistenční služba
  • Kryje všechna běžná rizika

Více informací