Víkendové toulky po Česku

Víkendové toulky po Česku

„Všude dobře, tak co doma…“ vyzývala kapela Žentour ve své písni „Pojď ven“. Vezměte si její slova k srdci a vypravte se s rodinou o víkendu za zábavou a poznáním.

Nevíte, kam na krátký výlet s dětmi nebo s přáteli? Česká republika nabízí nespočet možností pro trávení volného času. Oblíbené jsou naše historické, přírodní a technické památky, ale máme i spoustu dalších míst, kde se děje něco zajímavého a kde si to můžete opravdu užít.

Pohrajte si s kostičkami

Od 12. května až do 7. října se na zámku Nelahozeves koná unikátní dvojvýstava z dílků stavebnic Lego a Seva. Na co se můžete těšit? Nejen na výběr továrních setů, ale také na vlastní tvorbu předních českých stavitelů, dále třeba na město s pohyblivými vlakovými soupravami a kolotočem a na mnoho dalšího, například na obec Polanka nad Odrou od stavitele Daniela Soviara. K vidění bude i diorama Elfí svět a legenda Chima od Jiřího Grigara. Česká stavebnice Seva nabídne nejen kompletní sortiment svých továrních setů, ale také autorskou vlastní tvorbu, například zvířata v životní velikosti, společenské hry a další zajímavé modely. Výstava, která bude otevřena každý víkend, nabídne rovněž velkou dětskou hernu s kostičkami Lego a Seva v několika zónách.

„Šklebíci“ čekají v Turnově

Turnov teď určitě uchvátí všechny holčičky i jejich maminky a babičky. V Jiráskově ulici kousek od Náměstí Českého ráje mohou až do 28. října zhlédnout Výstavu panenek a kočárků, na které je shromážděno 1000 exponátů ze soukromé sbírky. Seznámíte se zde například s panenkami, kterým se říká „šklebík“ kvůli tomu, že vyjadřují nejrůznější emoce. Vyráběly se v limitovaných sériích ve Španělsku v 90. letech minulého století. Dále se můžete těšit na porcelánové panenky, historické kočárky nebo realistické panenky od světových návrhářů.

Zážitky z Duhového parku

V obci Třebovle poblíž středočeské Kouřimi najdete dětský sportovně zážitkový areál Duhový park. Funguje již čtvrtým rokem a své brány otevírá letos v červnu. Pro vaše ratolesti jsou zde připraveny mj. nafukovací i pevné překážkové dráhy, střelecká aréna a desítky dalších netradičních sportovních a herních disciplín s různou obtížností. Zábavu si tu užijí nejmenší prvňáčci i téměř dospělí deváťáci. Duhový park rozvíjí v dětech soutěživost a ukazuje, že pohyb na čerstvém vzduchu je větší zábava než vysedávání u herní konzole, počítače nebo chytrého telefonu.   

Šťastnou cestu!

Pohoda na cestách je velmi důležitá, proto se i na krátkodobé cesty po Česku vyplatí mít uzavřené cestovní pojištění Tuzemsko. Toto pojištění se vztahuje na zavazadla, úraz i případné storno cesty. Více informací najdete na stránkách České pojišťovny.
 

Individuální cestovní pojištění do tuzemska

Tuzemsko

  • Pro odpočinek i aktivní dovolenou v ČR
  • Také pro děti na táboře a školy v přírodě
  • Včetně pojištění storna cesty

Více informací