Čím udělat radost na Valentýna?

Čím udělat radost na Valentýna?

Svátek zamilovaných klepe na dveře. Stále ještě nevíte, čím potěšit svého miláčka?

Marilyn Monroe v jedné písni zpívala, že nejlepší přátelé každé dívky jsou diamanty. A je pravda, že většina žen miluje šperky, takže pokud nemáte hluboko do kapsy, valentýnský dárek je nasnadě. Jestliže jste s penězi tak trochu na štíru, určitě neprohloupíte koupí bonboniéry ve tvaru srdce, kyticí růží nebo pozváním na romantickou večeři.

Město lásky

Ovšem pokud chcete romantiku se vším všudy, vezměte svou drahou polovičku do města zamilovaných – do Paříže. Právě ve městě nad Seinou tráví Valentýna (i líbánky) páry z celého světa. Na svátek zamilovaných v Paříži nikdy nezapomenete. Díky speciálním slevovým akcím a balíčkům navíc v únoru ušetříte za pobyt tisíce korun.
Ve městě se určitě vypravte k mostu Pont des Arts, který je tradičním místem zamilovaných. Zdobí ho stovky zámečků se srdíčky a iniciálami, které tam páry zavěšují jako symbol uzamčení své lásky. Klíčky pak společně házejí do řeky Seiny.

Romantika na vodě

Svou lásku můžete také stvrdit výletem do města gondol – do Benátek. Prohlédnete si zde mj. baziliku sv. Marka, slavné mosty Rialto a Ponte dei Sospiri (Most Nářků) i další symbol města – Canal Grande.
Nicméně Benátky proslavily nejen vodní kanály a gondoly, ale také dobré jídlo. Pokud máte rádi středomořskou kuchyni a mořské plody, navštivte některou z vyhlášených restaurací, například Riviera, La Caravella nebo La Colombina. Víte přece, že láska prochází žaludkem…

Podmanivá kráska

Valentýnské pobyty plné nezapomenutelných chvil nabízí také pestrá a přitažlivá Barcelona. Srdce Katalánska s jedinečnou architekturou geniálního Gaudího okouzluje svými pozoruhodnostmi, romantickými nábřežími i pulzující atmosférou.
Nenechte si ujít Gotickou čtvrť plnou malebných uliček a oblíbených míst umělců z dob dávno minulých. A co zde ochutnat? Nejrůznější mořské plody, ale třeba také kuře s meruňkami či husu na hruškách. A opravdoví fajnšmekři mohou vyzkoušet i králičí maso v kombinaci s hlemýždi. 

Další tipy na výlety pro zamilované

Oblíbenými valentýnskými destinacemi jsou také Řím, Florencie a Budapešť. Je jen na vás, kam se se svým miláčkem vydáte.

Myslete na vlastní pohodlí

I na krátký výlet do zahraničí je třeba uzavřít cestovní pojištění. Například Česká pojišťovna nabízí výhodný balíček „Eurovíkend“, který obsahuje pojištění léčebných výloh do výše 3 miliónů Kč a pojištění zavazadel do výše 10 tisíc Kč. Online pojištění může platit už za hodinu. Pojišťovna vám pomůže i s odškodněním při komplikaci s letem, například při jeho zpoždění nebo zrušení. Víc se dozvíte na webových stránkách pojišťovny.

A co wellness ve dvou doma v Česku?

Můžete si dopřát také romantický valentýnský pobyt v některém z českých hotelů. Zde si užijete jeden druhého a vaše smysly budou hýčkat ruce profesionálů. Valentýn v českých spa hotelech je ideální kombinací příjemného prostředí a romantických chvilek ve wellness centrech, kde na vás čekají nejen koupele, masáže a sauny pro dva, ale také valentýnské menu a obvykle i lahev sektu na pokoji.
 

Krátkodobé cestovní pojištění eurovíkend

Eurovíkend

  • Pro vaše výlety po Evropě
  • Platné již za hodinu
  • Velmi rychlé sjednání

Více informací