Užijte si s dětmi prázdniny!

Užijte si s dětmi prázdniny!

Jarní prázdniny jsou tu a vaše ratolesti už se určitě nemůžou dočkat. Pokud stále nevíte, kam se s nimi vypravit, máme pro vás několik tipů.

Letošní jarní prázdniny začaly 5. února, proběhnou celkem v šesti termínech a skončí 18. března. Jak známo, nejlépe je na horách, kde si spolu s dětmi užijete nejvíc zábavy. 

Zábava na sněhu

Sněhové podmínky jsou ve většině lyžařských středisek perfektní a sehnat ubytování taky ještě není nemožné. Pokud se vám nepodaří ubytovat v některém z hotelů či penzionů blízko sjezdovky, zkuste se místo toho porozhlédnout po pronájmu celé chaty, který mnohdy vyjde daleko levněji.
Pokud vaše dítě vyjíždí na lyže poprvé, je vhodné přivést ho do lyžařské školičky, které jsou ve všech horských střediscích. Zde se mu budou věnovat zkušení instruktoři a většina prcků se do jednoho týdne naučí sjíždět modrou sjezdovku „pluhem“. 
Jestliže si v práci nemůžete vzít dovolenou, ale nechcete dítě ochudit o pobyt na horách, variantou jsou lyžařské tábory. Musíte ale jednat rychle, kapacita jednotlivých turnusů se rychle plní. Vybrat si můžete z několika variant - od táborů pro úplné začátečníky až po zkušené lyžaře. 

Náš tip:

V případě, že plánujete jarní prázdniny mimo ČR, vyplatí se sjednat si u České pojišťovny krátkodobé cestovní pojištění na hory „Lyže a snowboard“. Pojišťuje léčebné výlohy až do výše 100 miliónů Kč, a pokud si ho sjednáte online, získáte 10% slevu. 

Co dělat ve městě?

Možná ale patříte k lidem, které pobyt na horách neláká, a přitom nechcete, aby se vaše ratolesti v době volna jen tak bezcílně poflakovaly. Nevěšte hlavy, nejen na sněhu se dá užít spousta zábavy.  

Vodní radovánky

Co říkáte návštěvě některého z mnoha vodních světů? Skvěle vybavené aquaparky najdete na mnoha místech České republiky a se svými potomky si užijete zábavu i adrenalin v bazénech, na tobogánech, divokých řekách i na dalších atrakcích.  

Na mašinky

Všechny bez rozdílu věku i pohlaví nadchne úžasný svět Království železnic, který najdete v Praze na Smíchově. Uvidíte tu stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách i modely významných staveb a míst České republiky. Zažijete tu také unikátní atmosféru střídání dne a noci. 

Do pravěku za dinosaury

V krytém DinoParku v centru Plaza v Liberci na vás čeká zábava i poučení. Unikátním způsobem se zde seznámíte s historií Země: od Velkého třesku přes období vlády dinosaurů až do dnešních dnů. Speciální efekty vás doslova ohromí: například umělá mlha, která stoupá z pravěké bažiny nebo skutečná druhohorní bouře s opravdovým deštěm. Statická i pohybující se robotická pravěká zvířata v životních velikostech také doprovázejí speciální efekty. 

A co třeba za pohádkou?

Pražské Divadlo pohádek připravilo pro vaše prcky bohatý prázdninový program. Můžete je vzít třeba na Krkonošské pohádky, Brouka Pytlíka, Pata a Mata nebo na muzikál Ať žijí duchové! Dobrá zpráva je, že divadlo nehraje jen v hlavním městě, v únoru zavítá například i do Českého Brodu, Humpolce a Chotěboře. 

Pinďa a Myšpulín „naživo“

Mají vaše děti rády komiksové postavičky z kresleného seriálu Čtyřlístek? Pak s nimi navštivte Muzeum Čtyřlístek v Doksech, kde se dozvědí, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal. S Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou se zde setkají téměř v životní velikosti. Pozor, muzeum otvírá až v březnu, návštěvní dny jsou v sobotu a v neděli od 13 do 17 hodin.

Krátkodobé cestovní pojištění lyže a snowboard

Lyže a snowboard

  • Nejlepší pojištění na hory
  • Pro všechny zimní sporty
  • Atraktivní slevy pro rodiny s dětmi

Více informací