Zjednodušte si život na cestách

Zjednodušte si život na cestách

Pokud patříte mezi milovníky zimních radovánek a chystáte se letos na hory, neměly by vám uniknout ani tyto super aplikace.

Mobilní aplikace nejenže výrazně zjednoduší plánovanou cestu, ale budete se díky nim cítit i v bezpečí a hory si užijete plnými doušky.

Horská služba

Bezpečnosti není nikdy dosti, zvlášť pokud jde o výlet na hory. Aplikace Horská služba vám pomůže v krizových situacích. Dokáže rychle přivolat pomoc a lokalizovat volajícího (prostřednictvím GPS), přivolat nejbližší hlídku horské služby a mnoho dalšího. Nespornou výhodou jsou i další praktické funkce – naučí vás například, jak poskytnout první pomoc či jak se vyhnout případnému lavinovému nebezpečí. Oceníte určitě i praktické informace o horských střediscích, infocentrech a muzeích.

Záchranka

Při záchraně života jde někdy doslova o minuty. Aby byl příjezd záchranné služby, eventuálně přílet vrtulníku co nejrychlejší, je naprosto klíčová přesná znalost místa zásahu. Pomocí aplikace Záchranka stačí přidržet nouzové tlačítko, které kontaktuje linku 155 a zároveň odešle vaši přesnou polohu.

Edge Ski

Pro opravdové vášnivé zimní sportovce naprosto nezbytná aplikace. Jakmile nainstalujete Edge Ski, budete pod pečlivým drobnohledem, který v reálném čase analyzuje váš výkon. Přesněji tedy maximální rychlost, kterou jste na sjezdovce zvládli, průměrnou rychlost, celkovou vzdálenost a další. Skvělé je, že potom, co dojezdíte, se vám zobrazí přesné grafy a dráha, po které jste jeli. A aby to bylo ještě zábavnější, svůj sportovní výkon a statistiky si pak můžete porovnat s přáteli.

Find My Friends

Vyrážíte pravidelně s celou partičkou na hory? Tak pak jistě víte, že je velmi jednoduché se ztratit a složitě své kamarády pak hledat. Ne však s appkou Find My Friends. Ta vám na přehledné mapě zobrazí, kde se aktuálně vaši přátele nacházejí a jejím prostřednictvím se můžete i domluvit, kde se opět všichni sejdete. No a místo setkání bude nejspíš v nějaké horské chatě na svařáku.

iSKI Czech

Nezbytný pomocník pro perfektní den na lyžích nebo snowboardu. Aplikace nabízí čerstvé sněhové zpravodajství, data o českých střediscích, počasí, otevřených vlecích a mnoho dalšího. Jak už ale název napovídá, appka se zaměřuje pouze na Českou republiku. Nicméně existují další verze stejné aplikace pro ostatní země, jen si je musíte nainstalovat zvlášť.