Adventní pohoda, která vás nezruinuje

Adventní pohoda, která vás nezruinuje

Jak vyzdobit byt v době blížících se vánočních svátků? Abyste vytvořili tu pravou atmosféru, nemusíte to s dekoracemi přehánět. V jednoduchosti je přece krása!

První adventní neděle se blíží, takže už byste měli začít přemýšlet, jak si vyzdobíte byt nebo dům. Každý má samozřejmě jiný vkus a styl. Někomu stačí přírodní a skromná výzdoba, někdo chce mít všechny dekorace barevné a třpytivé, jiní dávají přednost importovaným sobům a Santa Clausům. Chce to nápad a šikovné ruce

Vánoční dekorace, které si sami vyrobíte, stojí pár korun a vypadají skvěle. Ať už je zavěsíte na dveře, do oken nebo do prostoru, dýchnou na vás pravou vánoční atmosférou. Můžete je vyrobit ze všeho, co vás napadne. Jako první se  samozřejmě nabízejí přírodní materiály, jako jsou větve jehličnanů, nejrůznější bobule, ořechy, šišky nebo jmelí. Provoňte si byt


Doma proberte kořenky, určitě se vám bude hodit například hřebíček, kousky skořice nebo kytičky badyánu. A pak můžete vzít třeba pomeranč, napíchat do něj hřebíčky a zavěsit na dlouhou stuhu na lustr. Budete mít originální a zároveň voňavou dekoraci. 

Skvěle vypadají a také voní kolečka citrusových plodů, jablek nebo kiwi. Usušte je a můžete je použít jako ozdoby na adventní věnec. 
Ve vánočních aranžích využijete i suché květiny. A pokud si budete chtít dopřát trochu zasněžené romantiky, postačí obyčejné větvičky »barborek«, které postříkáte třpytkami. Budete si připadat jako v pohádkové krajině. Světel není nikdy dost

Můžete si také vyrobit originální svícen. Do skleněné misky nebo vázy upevněte dlouhou svíčku a kolem ní vyskládejte malé vánoční kouličky, kousky skořice, sušené citrusové plody a hvězdičky badyánu. Svíčky můžete také obalit do kůry stromů a postavit je do misky plné vlašských ořechů. Anebo si od nich schovejte skořápky a ty pak poslouží jako malé svícínky. Už cítíte kouzlo blížících se Vánoc?

Slavnostně prostřený stůl oživí kromě adventního věnce i světelné dekorativní řetězy. Půvabně bude vypadat i nasvícené zátiší pod obrazem nebo pokojové rostliny ověšené světelnými řetězy. Osvětlení můžete použít nejen doma v interiéru, ale i venku na balkoně nebo na zahradě.

V tento sváteční čas rozhodně nechceme malovat čerta na zeď, ale každoročně u nás dochází k požárům, které jsou způsobené neopatrnou manipulací se svíčkami. Následky mohou být fatální, a proto je dobré mít sjednané pojištění domácnosti, jehož součástí je pojištění živelních škod. A právě to kryje i škody způsobené případným požárem. 


Adventní věnec zvládne každý

Ušetříte, když si vyrobíte vlastní adventní věnec. K jeho výrobě si pořiďte nějaký kruhový podklad, na který pak připevníte vybrané ozdoby. V obchodech seženete buď slaměný, nebo polystyrenový základ,  v květinářství můžete koupit i hotový kruh z větví.
Nehezký polystyren obalte zeleným krepovým nebo zlatým balicím papírem, aby pak neprosvítal mezi větvičkami. Kromě přírodních ozdob, které na věnec nalepíte pomocí tavné pistole, nebo připevníte pomocí drátku, ho můžete ještě dozdobit barevnými mašlemi, lýkem, zvonečky či umělými hvězdami.


Stává se, že při manipulaci s nářadím se někdy i mistr tesař utne… Zkrátka a dobře: v zápalu práce si občas způsobíme nějaké to zranění, takže pamatujte na úrazové pojištění. Mimochodem, věděli jste, že řezné a bodné rány, šrámy a odřeniny tvoří 14 % domácích úrazů? Rozhodně to nepodceňujte a pojistěte se proti nim. 

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění

  • Pro dospělé i děti
  • Jistota peněz hned po stanovení diagnózy
  • Platí po celém světě

Více informací