Podzim se hlásí o slovo - posilte svou imunitu těmito potravinami

Podzim se hlásí o slovo - posilte svou imunitu těmito potravinami

Příchod chladnějších dnů znamená pro naše tělo větší zdravotní zátěž. Naštěstí existuje řada potravin, které naši obranyschopnost stoprocentně posílí.

Vsaďte na vitaminové bomby


Je známo, že denně bychom měli sníst tři porce ovoce a dvě porce zeleniny. Ovoce obsahuje množství antioxidantů, dále důležité vitaminy i užitečné minerální látky a vlákninu. Zelenina je zase doslova nabitá fytonutrienty, které chrání tělo před nemocemi. Vitaminové bomby zkrátka podpoří imunitní systém a nakopnou váš organismus. Z ovoce a zeleniny si můžete připravit také zdravé a chutné domácí koktejly a freshe - receptů na internetu je velké množství. A co k tomu potřebujete? Stačí odšťavňovač a pořádná  nálož čerstvého ovoce a zeleniny.

Zeleninový fresh pro začátečníky
* 2 jablka
* 2 mrkve
* 3 stonky řapíkatého celeru
* 1/2 limetky (nebo citronu) bez kůry

Pro posílení imunity
* 250 g brokolice
* 1 velká mrkev
* 1 menší jablko
* 1 lžička smetany

Proti chřipce
* 2 pomeranče
* 3 mrkve
* kousek čerstvého zázvoru
* 1/2 citronu bez kůry

Česnek odpuzuje nejen upíry, ale i viry


Chcete-li obrnit tělo proti bacilům, dodejte mu česnek. Ten totiž působí jako přírodní antibiotikum. Jako prevenci jezte denně alespoň dva stroužky. Spolkněte je celé a zapijte vodou, jako byste zapíjeli lék. Nemusíte se bát, že byste pak kolem sebe šířili nepříjemný odér, aromatické látky se z česneku uvolňují jen při lisování nebo drcení. Pokud se česneku i přesto bojíte, existuje také ve formě doplňků stravy.

Spolehlivý lék od Včelky Máji


Med je oblíbený nejen kvůli své sladké chutí, ale i proto, že patří k přírodním lékům, jejichž užíváním lze předcházet mnoha zdravotním potížím. Med, který díky svému složení dokáže ničit bakterie a celkově posilovat obranyschopnost, je stejně jako česnek považován za účinné přírodní antibiotikum. Funguje nejen jako prevence, ale i jako lék proti rýmě a zánětu horních cest dýchacích.

Zázvor v roli lékaře


Zázvor obsahuje velké množství vitaminů, např. A, B1, B2, C a E i minerálních látek. Již staří Indové a Číňané zjistili, že účinně pomáhá při rýmě a chřipce. Takže pokud na vás něco poleze, uvařte si zázvorový čaj s citrónem a medem a uvidíte, jak zázračně funguje. A například takový horký zázvorový obklad uleví i od bolesti ztuhlých šíjových svalů.

Kromě pořádné dávky vitamínů vás ochrání také pojištění. Nenechte nic náhodě a investujte do pojištění Můj život!

Životní pojištění Můj Život

Můj život

  • Pojištění poskládané podle vás
  • Zabezpečení celé rodiny
  • Nastavení investic na míru

Více informací