Last minute zájezdy: kam stojí za to se podívat

Last minute zájezdy: kam stojí za to se podívat

V Česku už letní sezóna skončila, ale jestli chcete příchod podzimu ještě trochu oddálit, uleťte před ním do teplých krajin.

Letní teploty a vyhřáté moře


Překonejte zažité představy, že srpnem končí léto a od září je moře na jihu Evropy studené jako psí čumák. Není to pravda a navíc se dovolená po sezóně vyplatí. Ubytování v hotelích je totiž až o třetinu levnější a hlavně: všude je mnohem méně turistů. Také moře je v září na rozdíl od jarních měsíců pořád příjemně vyhřáté. Pokud zvolíte například Řecko či jih Itálie, v září se odpolední maximální teploty ve stínu drží stále kolem 30 °C. Také voda má kolem 25 °C. A cena? Týdenní dovolenou na některém z řeckých ostrovů můžete v září pořídit už od 8000 Kč a na Madeiře, kde vládne věčné jaro, pak od necelých 11 000 Kč.

Září je ideální i pro výlety


Mírnější počasí vyhovuje také těm, kdo mají rádi výlety, na které je v létě moc velké horko. Obrovskou výhodou je i to, že teď se vyhnete dlouhým frontám a čekání na vstupenky nebo prohlídky. Nejen památky, ale také pláže budou patřit jenom vám a vy si dovolenou opravdu užijete.

I pro milovníky aktivní dovolené


Podzim nabízí také vynikající podmínky pro milovníky surfování, kiteboardingu a jachtingu. Ideálními místy pro netradiční sporty jsou například Kanárské ostrovy nebo Tunisko. Rájem surfařů je také řecký ostrov Lefkada.

Naše tipy


1. Španělsko - nejen víno, ženy a zpěv
Ve Španělsku na v září čekají teploty okolo 30 °C. Populárními destinacemi pro strávení dovolené jsou Costa del Sol u Středozemního moře a Costa de la Luz, které omývají vody Atlantského oceánu. Cena za týdenní letecký zájezd bez stravy se pohybuje okolo 12 000 Kč.

2. Kypr - bílé pláže i památky
Unikátní poloha ve východní části Středozemního moře zaručuje Kypru mimořádné klimatické podmínky. I v říjnu zde teploty šplhají nad 25 °C. Kypr navíc nabízí jedno z nejzdravějších podnebí světa. Mimo hlavní sezónu, kdy nepálí ostré slunce, je proto dovolená ideální i pro seniory. Týdenní zájezd s polopenzí seženete zhruba od 15 000 Kč.

3. Jižní Dalmácie - klenotnice Jadranu
Těšte se na slunečné subtropické klima se zářijovými teplotami kolem 25 °C, pláže s hrubým pískem či oblázky a tyrkysově průzračné moře a samozřejmě i na spoustu historických památek. Nejvýhodnější je pronajmout si zde apartmán a dopravit se sem vlastním autem.

4. Rhodos - nejoblíbenější řecký ostrov
Pro Rhodos jsou charakteristické zářijové teploty v rozmezí od 25 °C do 30 °C. Ostrov láká především svým kulturním bohatstvím, přírodními krásami, průzračným mořem i čilým nočním životem. Nejlepší pláže najdete na jihovýchodě ostrova. Týdenní letecký zájezd all inclusive stojí kolem 13 000 Kč.

Dobrá rada na závěr! V žádném případě nepodceňte cestovní pojištění. Stojí opravdu jen pár korun a přispěje i k vašemu většímu klidu na dovolené. 

Krátkodobé cestovní pojištění individuál

Cestovní pojištění

  • Balíček si poskládáte podle sebe
  • Kryje všechna rizika
  • Územní platnost Evropa nebo Svět

Více informací

Dovolená s rodinou

  • Atraktivní slevy pro rodiny s dětmi
  • Za památkami i zážitky
  • V ceně turistika do 3500 m.n.m.

Více informací