Podzimní aktivity pro děti! Inspirujte se na víkendovou zábavu

Podzimní aktivity pro děti! Inspirujte se na víkendovou zábavu

Léto je nenávratně pryč a s dětmi šijí všichni čerti. Voda v rybníku je studená a na hřišti už to nikoho nebaví. Pro zoufalé rodiče máme pár rad, jak malé neposedy zabavit.

Klasikou - panáčky a zvířátky z kaštanů

Kaštany jsou krásné a v září si je můžete nasbírat snad v každém parku. A pak už hurá do výroby zvířátek! Ovšem každý, kdo se někdy pokoušel nějakého kaštanového tvorečka či panáčka sestavit, určitě narazil na problém s vyvrtáním dírek, do kterých se dávají špejle. Takže pozor - do práce se budete muset zapojit i vy, dítě by se mohlo poranit. Nejlépe se osvědčil křížový šroubovák nebo jehla na špízy. Dětem připravte stavebnici, ze které si pak samy budou skládat figurky, aniž by se při vrtání otvorů poranily.

Co budete potřebovat?
Kromě samotných kaštanů (menší se použijí na hlavičky, větší na tělíčka) si může váš prcek nasbírat i javorové »nosy« či čepičky ze žaludů, kterými své výtvory dozdobí. Dále si nachystejte špejle a párátka s ostrou špičkou, případně seříznuté delší zápalky, a již zmíněný křížový šroubovák nebo jehlu.

Dobrá rada
Pracujte jen s čerstvě nasbíranými kaštany. Snáze se budou propichovat a je menší šance, že se poraníte.

Vděčnou pomůckou nejen do školy - křídou


Za suchého počasí (ano, i takové se na podzim občas vyskytuje) můžete se svými ratolestmi vyrazit ven a pořádně se vyblbnout. Nejenže si můžete zaskákat klasického panáka, ale můžete také nakreslit závodní dráhu, po které se budou prohánět autíčka, nebo divokou řeku plnou dravých ryb, před kterými budete muset utíkat… Fantazii se meze nekladou a navíc, křídou se dají pokreslit nevzhledné asfaltové plochy na jakémkoli sídlišti nebo dětském hřišti.

S drakem vzhůru do oblak!


Pouštění draků je úžasná věc, při které budete zpočátku nejspíš trochu nadávat, vykroutíte si krky, utrháte si ruce, ale rozhodně to všechno bude stát za to!

Co je dobré vědět…
Že je draků více druhů. Nejznámější je jednošňůrový drak klasického diamantového tvaru, který je určen většinou pro menší děti. Může být vyrobený z igelitu nebo z papíru. Více zábavy (a nerváků) si ale užijete s řiditelnými akrobatickými draky, kteří se ovládají pomocí dvou, tří nebo čtyř šňůr. Pak jsou ještě další draci, kteří jsou určení pro powerkiting, ale ti s těmi klasickými s třásněmi a barevným ocasem nemají mnoho společného.

Kde ho vzít?
Pokud si draka budete chtít vyrobit, měli byste vědět, že to není žádná jednoduchá legrácka se špejlemi a lepidlem, takže je to jen pro trpělivé povahy a zručnější ruce. Ti línější a méně šikovní si zajdou do papírnictví, kde hotového draka dostanou jak na stříbrném podnose.

Zajímavost na závěr
Pouštění draků je u nás neodmyslitelně spjato s příchodem podzimu, ale odborníci doporučují spíš jaro, kdy vanou příznivější větry a také je déle vidět.

A pokud byste chtěli vyrazit na podzimní túru a užít si krásu barevné přírody, nezapomeňte na se pojistit.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění

  • Pro dospělé i děti
  • Jistota peněz hned po stanovení diagnózy
  • Platí po celém světě

Více informací

Balíček Turistika a poznání

Turistika a poznání

  • Nejlepší pojištění pro cestovatele
  • Nepřetržitá asistenční služba
  • Turistika do 3500 m.n.m.

Více informací