Za exotikou bez exotických následků

Za exotikou bez exotických následků

Připravte se na cestu do exotických zemí. Máme pro vás pár tipů!

Očkování je samozřejmostí

V cestovní kanceláři nebo v očkovacích centrech zjistíte, jaká zdravotní rizika hrozí v destinaci, do které se chystáte. Nepodceňujte je a očkování začněte plánovat včas - ideálně dva měsíce před odjezdem! Nemůžete si ho nechat dělat na poslední chvíli, třeba týden před odletem, protože hrozí, že by se u vás v průběhu cesty mohly projevit nežádoucí účinky. Do některých zemí mohou být očkování povinná (například proti žluté zimnici nebo vzteklině) a bez potvrzení, že jste je absolvovali, vás nakonec mohou poslat šupem zpátky. Vhodné je také očkování proti nemocem, jako je žloutenka typu A, cholera nebo břišní tyfus, které se velmi snadno šíří. Nejlépe vám poradí odborníci v některém z očkovacích center. Zde vám také sestaví přesný plán očkování a doporučí i vhodné léky a ochranné prostředky.

Neriskujte a pojistěte se

Nikdy necestujte bez cestovního pojištění – to ale platí nejen při cestách za exotikou. Za několik korun denně získáte pojištění léčebných výloh, asistenční služby, pomoc v nouzi a pokrytí dalších nepříjemných událostí, které se vám mohou v cizině přihodit. Myslete na to: stačí drobná nehoda nebo úraz, a pokud vás budou muset operovat nebo převážet letecky do nemocnice, může se celková částka za ošetření vyšplhat i na několik milionů korun. Pokud nebudete pojištěni, budete je muset nakonec uhradit ze svého. A znáte to - náhoda je blbec…

Každý svého štěstí strůjcem

Při cestách do exotických končin dodržujte přísné hygienické návyky. Pijte pouze balenou vodu, používejte ji i na čištění zubů, vyhýbejte se kostkám ledu v nápojích. Nekonzumujte žádné syrové maso, nejezte hotová jídla u pochybných stánků na ulici či ovoce bez slupky, které bylo umyto vodou z kohoutku. Ve vašem zavazadle by neměla chybět lékárnička se všemi základními léky - proti průjmu, alergiím, nachlazení a s analgetiky. Rozhodně si přibalte i repelent a insekticidy. Rovněž opalovací krémy s vysokým faktorem a kvalitní sluneční brýle by měly být samozřejmostí. Včas si také zkontrolujte platnost cestovních dokladů - některé země vyžadují minimální platnost pasu ještě šest měsíců po vstupu do země.

Nezáleží na tom, zda budete bydlet v hotelovém resortu, kde jsou služby na slušné úrovni, nebo se prodírat džunglí a přespávat mimo turistické oblasti - pro každého platí: před cestou do exotických krajin se nechte očkovat a nezapomeňte na pojištění.

Krátkodobé cestovní pojištění exotika

Exotika

  • Kryje všechna rizika
  • Platí po celém světě
  • Nepřetržitá asistence v českém jazyce

Více informací

Dlouhodobé cestovní pojištění cestovatel

Cestovní pojištění

  • Plánujete dlouhodobý trip?
  • Pojistíme Vás až na rok
  • Bez podmínky jezdit zpět do ČR

Více informací