Není zmrzlina jako zmrzlina! Kde točí tu nej?

Není zmrzlina jako zmrzlina! Kde točí tu nej?

Kam zajít na tu nejlepší zmrzlinu? Tady si pochutnáte!

V Praze se mlsá blaze

Mlsné jazyky dobře vědí, že v centru Prahy je nejlépe uspokojí v Angelatu v Rytířské ulici nebo na Újezdě. Pochutnáte si tu na smetanových zmrzlinách a ovocných sorbetech v mnoha lahodných příchutích - mangové nebo třeba i sušenkové. Skvělé osvěžení na vás čeká také v Ovocném světozoru nebo v cukrárně Saint Tropez. Obě tyto  provozovny najdete ve Vodičkově ulici. Na Náplavce doporučujeme zajít do Puro Gelato, kde vyrábějí mimo jiné i bazalkovou nebo levandulovou zmrzku.

Brno - zmrzliny plno

Brňané nedají dopustit na pojízdné zmrzlinářství Božský kopeček z cukrárny Tutti Frutti, které brázdí zdejší ulice. Jejich ledové mlsky, mj. pomeranč se zázvorem nebo růžový banán, vás doslova ohromí. Vyhlášená je také cukrárna Aida v Běhounské ulici, kde vymýšlejí spoustu zajímavých příchutí - třeba toffifee nebo crème brûlée. A do cukrárny Agnes na Palackého náměstí v Řečkovicích se na lahodnou točenou zmrzlinu sjíždějí lidé z blízkého i dalekého okolí.

Mlsný západ Čech

Nejlepší točenou zmrzlinu v Plzni prodávají ve stánku, který najdete na rohu Americké a Klatovské třídy. Vyberete si tu ze čtyř druhů. V cukrárně Kolombina v Rooseveltově ulici můžete zase ochutnat zmrzlinu s příchutí hroznového vína. V Caffé náměstí v Domažlicích vyrábějí pravou italskou zmrzlinu z kvalitních surovin a na chuti je to znát. Mívají tu originální příchutě včetně chodského koláče. Výbornou zmrzlinu nabízejí samozřejmě i na mnoha dalších místech po celé republice. 

Jak zatočit s případnými fleky?

Jenže znáte to - stačí chvilka nepozornosti a malér je na světě. Taková borůvková nebo ostružinová zmrzlina vám může ukápnout na novou halenku nebo skončit rozpláclá na bílé plátěné obuvi… Pokud takhle »zaprasíme« sami sebe, můžeme si jen nadávat kvůli vlastní nešikovnosti a pokusit se poškozené věci vyčistit.

Větší problém nastává v momentě, kdy naše zmrzlina skončí na oděvních svršcích někoho cizího. Zejména rodiče malých dětí dobře vědí, o čem je řeč. Naštěstí existuje cosi jako »pojistka na blbost«, která vyjde docela levně, a vy máte v případě maléru možnost vystavit účet pojišťovně.

Jde o pojištění odpovědnosti osob, které je u nás kupodivu stále dosud málo známé a využívané. Je to zkrátka pojištění k pokrytí škod, které někomu neradi způsobíme. Může to být tedy i hodně nepříjemná událost, jako třeba když vašemu prckovi upadne zmrzlina na cizí lodičku od Manola Blahnika. Toto pojištění se nabízí jako součást pojištění domácnosti a obvykle se nevztahuje jen na pojištěného, ale také na jeho širší rodinu, tedy na osoby, které s ním žijí.

Pojištění odpovědnosti za škodu občana

Pojištění odpovědnosti za škodu občana

Sháníte opravdu užitečný dárek? Pořiďte svým blízkým Pojistku na blbost!

Více informací

Pojištění odpovědnosti za škodu občana

Pojištění odpovědnosti občana

  • Jedna smlouva pro celou rodinu
  • Standardně bez spoluúčasti
  • Sleva 10 % při sjednání online

Více informací