Na co mají Chmatáci nejvíc políčeno

Na co mají Chmatáci nejvíc políčeno

Blíží se čas dovolených, a to je přesně období, kdy se různí zlodějíčci a bytaři vyrojí jako houby po dešti. Využívají toho, že lidé odjíždějí na delší dobu pryč a jejich byty zejí prázdnotou. Se šperháky vyrážejí do terénu „vybílit“ byty, domy, garáže či chatky, zkrátka to, co už mají dávno vytipované. A po čem vlastně nejvíc jdou?

Klíče od auta jsou top


Ptáte se, proč zrovna tyhle klíčky, a ne třeba ty od příručního trezoru? Protože kde jsou klíčky, tam je i vůz a v něm se ukořistěný lup lépe odveze.

Samozřejmě auto


Čím luxusnější, tím lépe. A pokud Chmatáci nemají zrovna Den Blbec, tak nepohrdnou ani jiným vozítkem, třeba dvoukolým. Zkrátka jakýkoli dopravní prostředek od motorky po kolo.

Elektronika se prodá do bazaru


Dalším lákadlem pro zloděje je jakýkoliv elektrospotřebič. Ať už bílý nebo černý. Vše, co se zapojuje do elektriky, svítí, hraje, bliká nebo se hýbe. Ideálně značkové.

Peněz a cenností není nikdy dost


Šustivé bankovky všech nominálních hodnot a měn, to je to pravé ořechové. Chmatáci je milují. Jsou papírové, skladné a lehké. Co víc si přát. A samozřejmě nepohrdnou ani cennými papíry či jinými ceninami.

Zlato v jakékoli podobě


Málokdo má doma v obýváku ukryté v trezoru zlaté cihly, nicméně nějaký ten zlatý řetízek se vždycky šikne. A k tomu nějaký ten prsten, brož, diamantík a zlaté zuby po babičce.

Umělecké předměty a obrazy


Těžko od Chmatáků očekávat, že poznají obraz od Zrzavého nebo Kupky, ale je to obraz v rámu, tak nějakou hodnotu bude mít. Berou vše. Obraz se střelí do antiku a něco z toho kápne.

Od vrtačky po sekačku


V každém domě či bytě se také najde spousta nářadí. Každý Čech je totiž tak trochu kutil a má svou výbavičku. Takže pokud to zrovna není vrtačka za čtyři tužkové, bude se hodit.

Tak co, nechcete, aby si vás přes dovolenou Chmatáci vyhmátli, až nebudete doma a odvezli vaším vozem vše, co jim přijde pod ruce? Předejděte tomu a sjednejte si pojištění.

Pojištění domu a souvisejících staveb

Pojištění domu

  • Pojištění vašeho domu on-line až do 35 mil. Kč
  • Rychlá pomoc při haváriích i menších nehodách
  • Vyberte si z 5 variant pojištění

Více informací

Komplexní pojištění vašeho bytu

Pojištění bytu

  • Pojištění družstevních i vlastních bytů
  • Vybavení domácnosti pojistíme on-line až do 40 mil. Kč
  • Rychlá pomoc při haváriích i menších nehodách

Více informací