Jaké poplatky a pokuty na vás číhají v zahraničí

Jaké poplatky a pokuty na vás číhají v zahraničí

Spousta z nás v létě plánuje dovolenou autem po evropských zemích. Je to finančně méně nákladné, než luxusní cestování letadlem. Než však usednete za volant a vyjedete na dovolenou vstříc zážitkům, je dobré vědět, jaká úskalí na vás čekají za hranicemi našeho státu. Co platí v České republice, nemusí být samozřejmě jinde. Holt, jiný kraj, jiný mrav.

Zatmavená skla mohou být problém

Chystáte-li se do Francie, tak byste měli vědět, že vám hrozí pokuta 135 eur za jízdu se zatmavenými skly. O pokutě rozhoduje policista, a to na základě toho, zda vidí posádku v autě. Tak na to pozor!

Bacha na chytré kamery v Rakousku

U našich jižních sousedů zase počítejte s tím, že na základě fotografie z kamerového systému vám kromě hrozby odstavení vozu za porušení rychlosti, hrozí pokuty i za telefonování za jízdy, nepřipoutání se bezpečnostními pásy nebo neužívání přilby při jízdě na motocyklu.

Nekuřte v autě, kde jsou děti!

Mělo by být samozřejmostí všude, nicméně například v Anglii, Walsu, Itálii a Skotsku si v autě, ve kterém je převážena osoba mladší 18 let, nezapalujte. Za pokutu 100 liber to rozhodně nestojí! Nehledě na škodlivý vliv na zdraví dětí.

Na elektrokole jedině s helmou

Možná si v zahraničí chcete vyjet na menší výlet po městě a zvažujete využití elektrokola. Tak vězte, že nově je povinností být vybaven přilbou. Týká se všech těchto kol, která jsou schopna dosáhnout rychlosti 25 km/h. Helma je povinná i pro děti do 12 let při jízdě na kole ve Francii.

Nezapomínejte na dálniční poplatky

Bez dálnic byste nikam nedorazili, takže počítejte s tím, že je nutné si v každé zemi ohlídat, jaké dálniční známky použít. Kromě ČR je potřeba, aby váš vůz byl opatřen dálniční známkou na Slovensku a v Rakousku. V Německu je pro osobní vozy průjezd dálnic zdarma a v Polsku jsou poplatky vybírány v mýtných branách. Nicméně vše se často mění, proto si před výjezdem na dovolenou vše raději ověřte.


Přejeme vám šťastnou cestu a aby se vám veškeré pokuty vyhnuly mílovými kroky! A pro větší klid doporučujeme sjednat si Komplexní pojištění vozu, které pokrývá povinné ručení i havarijní pojištění.

 

Komplexní pojištění vašeho vozu

Komplexní pojištění vašeho vozu

  • Povinné ručení a havarijní pojištění v jednom
  • Úrazové pojištění zdarma

Více informací

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění

  • Postaráme se o váš poškozený vůz
  • Pečujeme o vás i vaše auto
  • Šetříme vaše peníze

Více informací