Auto a vedro – to je nebezpečná kombinace

Auto a vedro – to je nebezpečná kombinace

V létě teplota stoupá a z našich plechových miláčků se stávají nebezpečné krabice, ve kterých teplota uvnitř dosahuje až k hodnotám 70 stupňů Celsia. Zaparkované auto na sluníčku se tak stává životu nebezpečné. Myslete proto na to a nenechávejte tam děti a zvířata zavřené. Hrozí jim kolaps a dokonce smrt.

Co se děje uvnitř auta


Obecně se ví, že teplota v uzavřených vozech se v létě může během hodiny zvýšit až na dvojnásobek. Při 30 stupních Celsia vydrží člověk ve stojícím autě maximálně 20 minut! A to je děsivé. Co by se mohlo stát dítěti nebo psímu kamarádovi zavřenému ve vozidle během například hodinového nákupu, raději ani nedomýšlet.

Další číhající nebezpečí v autě


Rozhodně byste uvnitř rozpáleného vozu neměli nechávat žádné netrvanlivé potraviny. Ty se během půl hodiny zkazí a jsou nepoživatelné a zdraví nebezpečné. I když máte hlad sebevětší, takový chlebíček s majonézou nebo ryby v remuládě nebudou lahůdkou, která vám udělá dobře.

Pozor na explodující věci


Dalším důležitým činitelem, který vězí za spoustou tragických událostí nehod v zaparkovaných autech, jsou explodující předměty. Možná si to ani neuvědomujete, ale například zapalovač, voňavky, léky s alkoholem či některé potraviny. Takže myslete na to.

Jízda v létě autem


Při vysokých teplotách ve vozu přichází bolest a únava za volantem rychleji než obvykle. A co víc, unavení řidiči se tak stávají nepozornými a agresivními, čímž mohou ublížit nejen sobě, ale i dalším účastníkům silničního provozu. Horko způsobuje nejen zdravotní problémy, ale i dopravní nehody.

Jak vyzrát na horko na cestách


Rozhodně byste neměli vyjíždět bez dostatečné výbavy tekutin. Důležité je se zbytečně nepřehřívat, tudíž zvolit vhodné oblečení. Ideální je vzdušné, lehké, nejlépe bavlněné. Pokud můžete, tak si v parných dnech svou cestu neplánujte přes poledne zhruba do 15. hodiny – to bývají největší vedra.

 

Horko není to jediné, co vás může v létě v autě potkat. Na cestách číhá nebezpečí na každém kilometru. Tak si pro jistotu sjednejte Havarijní pojištění a užívejte si cestování v klidu.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění

  • Ochrana před odcizením, vandaly, živly i havárií
  • Asistenční služby zdarma

Více informací