Jak si užít prázdniny ve městě

Jak si užít prázdniny ve městě

Pro děti velké těšení, pro rodiče velký stres. I pro ty, kdo nemají luxus v podobě hlídacích babiček, existuje spousta možností, jak si prázdniny užít.

Naplánovat dětem prázdninový program, když nemáte hlídací prarodiče, může být oříšek. Na rodinné dovolené u moře strávíte maximálně 14 dní a tábor uteče jako voda. Jak naplnit zbytek volných dnů? Hlavně ne nudou!

Příměstské tábory

Ráno tam, večer zpět. O zábavu přes den bude mít vaše dítko postaráno a na večeři ho budete mít doma. Nabídka je už dnes tak široká, že nebudete vědět, po jakém zaměření sáhnout. Jazyky, zvířata, tramping, týdny plné kreativních workshopů, sportu… 

Náš tip: Nechte dítě vyzkoušet úplně nové aktivity. Třeba zjistíte, že má vaše dcera talent na balet a syn by mohl být dobrým plavcem.

Rodičovská výpomoc

Potkáváte se přes rok s rodiči stejně starých dětí? A co se domluvit na vzájemném prázdninovém hlídání? Střídat se můžete podle dohody po několika dnech a uvidíte, jak to bude pohodové. Děti se totiž v malé partě daleko lépe zabaví i bez řízených aktivit.

Náš tip: Vymyslete dětem celodenní bojovku. Navrhněte trasu, označte ji (nebo dejte starším do ruky mapu) a vyrazte za pokladem.

Chvíle s mámou i tátou

Pro správný vývoj dítěte je prý důležité, aby si potomek užíval přítomnosti obou rodičů. Využijte toho, že na sebe přes školní rok nemáte tolik času a prostřídejte se v přípravě zábavy pro děti. Prospěje to celé rodině.

Náš tip: Aktivity na společně strávené chvíle plánujte společně. Dítě budou mnohem víc bavit.

Na vlastní pěst

Starší děti už nepotřebují tak důkladný dohled rodičů, ale o to větší lumpárny jsou schopny doma provádět. Kromě toho, že je budete instruovat, co by dělat neměly, sjednejte jim i kvalitní pojištění. A načrtněte program, který je bude bavit. Co třeba sehnat pár kamarádů a poslat je na společný výlet po městě s úkoly, které budou muset cestou splnit?

Prázdninové aktivity, které byste si neměli nechat ujít

  • V Praze se dojděte vykoupat. Ale pěkně pod širé nebe, třeba do Divoké Šárky.
  • Trocha poznání nikomu neuškodí, zvlášť když je podáváno opravdu zábavnou formou. Jako v zábavním vědeckém parku Vida v Brně. 
  • Ani s malými dětmi nemusíte zapomínat na letní festivaly. Třeba Colours of Ostrava mají speciální zónu pro děti, ve které chystají spoustu divadel, kreativních aktivit a muziky pro děti všeho věku.
  • V Plzni určitě zavítejte do Muzea strašidel a Muzea loutek. Děti budou u vytržení.
  • Na severu Čech si užijete spoustu krásných výletů v přírodě. Až vás unaví, jděte se společně zrelaxovat do legendárního Centra Babylon v Liberci.

Na letních táborech vznikají nová přátelství, zážitky na celý život i nezapomenutelné hlášky. Ať jsou vaše děti na klasickém táboře, nebo třeba PARKOURovém.

Zdroj: Mael Clerc, YouTube

Sjednejte si cestovní pojištění s online slevou

Sjednejte si cestovní pojištění s online slevou

Sjednejte si zimní cestovní pojištění s limitem 100 000 000 Kč. Jednoduše online během pár minut.

Více informací

Životní pojištění Můj Život

Životní pojištění Můj život pro děti

  • Variabilní pojištění podle vašich představ
  • Pojištění pro vaše děti při nemoci a úrazu

Více informací