5 tipů na předprázdninové výlety

5 tipů na předprázdninové výlety

Teploty nad 20°C přímo vybízejí k výletům a zážitkům.

Taky se ve vás s pěkným počasím probouzejí toulavé boty? I když je dovolená ještě daleko, už teď si můžete vyrazit na zajímavé akce. 

Za vínem na Moravu

K toulkám po Moravě víno neodmyslitelně patří, byl by proto hřích nenavštívit některý ze stovky vinných sklípků. A jestli patříte mezi opravdové fajnšmekry, neměli byste si nechat ujít den otevřených dveří v Křížovém sklepě v Příměticích v pátek 9. června. Během komentované prohlídky sklepem dlouhým 110 m ochutnáte zhruba 10 vzorků zdejších vín. Což není tak moc, abyste pak nemohli pokračovat za dalšími zážitky.

Noc kostelů

V pátek 9. června se už podeváté veřejnosti otevře zhruba 1500 kostelů, chrámů a modliteben po celé ČR. I v případě, že vám křesťanství nic neříká, tuto akci byste si neměli nechat ujít. Kostely totiž plánují zpřístupnit i jinak uzavřené prostory, připravují koncerty, workshopy nebo divadelní představení. Zájemci si budou moci prohlédnout i klášterní zahrady, vystoupat na věže nebo naopak sestoupit do podzemních krypt. 

Divadlo pod širým nebem

V pátek 16. června startuje letní divadelní festival na hradě Kost,  který potrvá až do 2. července. V repertoáru jsou 3 divadelní hry ztvárněné Městským divadlem Mladá Boleslav a shlédnout je budete moci na posledním nádvoří hradu. 

Festival malých pivovarů

Co Čech, to odborník na pivo. Souhlasíte? Přijďte ochutnat od 16. do 17. června piva z malých českých pivovarů. Na pražské náplavce bude oba dny hodně živo. Kromě piva tu na vás budou čekat gastronomické delikatesy a samozřejmě také spousta kultury. 

Svátek žiraf

21. červen si užijí především děti. Je totiž mezinárodní den žiraf a většina ZOO k tomuto dni připravuje speciální program. Třeba ve Dvoře Králové bude od 18 hodin probíhat komentované krmení, na které můžete navázat prohlídkou safari.

Aby si výlety užilo i vaše auto

Jaro a léto jsou dopravně nejvytíženější období v roce. Jestli chcete, aby vám auto sloužilo co nejdéle a bez závad, věnujte mu odpovídající péči. Aspoň jednou týdně (ideálně ale před každou cestou) ho pořádně prohlédněte, v případě potřeby doplňte tekutiny do ostřikovačů a čas od času přeleštěte skla. Jestli chcete být opravdu v klidu, nespoléhejte se na povinné pojištění (ručení), ale připlaťte si za havarijní pojištění. Ochrání vás při autonehodě, před vandaly i přírodními živly. 

Jestli vyrážíte na výlety autem, myslete i na ostatní. Třeba takové parkování je někdy k zlosti…

Zdroj: Whatsapp Trending India, YouTube

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění

  • Postaráme se o váš poškozený vůz
  • Pečujeme o vás i vaše auto
  • Šetříme vaše peníze

Více informací