3 tipy pro radost vašich mazlíčků

3 tipy pro radost vašich mazlíčků

Češi jsou milovníci psů a koček. Některého z těchto mazlíků má u nás každá druhá domácnost.

Je vám útěchou, když to potřebujete. Pracuje na tom, aby se zlepšovala vaše fyzička. A když je zima, krásně vás zahřeje. Řeč je samozřejmě o zvířecím miláčkovi, jehož věrnost (a je jedno, jestli jde o kočku nebo psa) sahá často až za hrob. Tady je pár tipů, jak mu zpříjemnit život s vámi.

Místo pro odpočinek

I zvíře potřebuje místo, které patří jen jemu a nikdo mu ho neusurpuje. Menší plemena psů a kočky milují textilní měkké pelíšky. Kočkám pořiďte raději takový, který se bude houpat na prolézačce. A psovi ho nezapomeňte dát poblíž vaší postele. Větší psi rádi ukazují svou sílu, a proto jim bude vyhovovat venkovní bouda. Samozřejmě, pokud máte oplocenou zahradu. Jsou plemena, která vyžadují být venku celoročně (např. Hovawart), a tak se vyplatí boudu zateplit a vystlat senem nebo staršími dekami.

Pohyb i když páníček není doma

Pro psa téměř jakéhokoli plemene jsou zásadní každodenní procházky. Když má pohybu nedostatek, zvyšuje se riziko onemocnění. Aby si váš mazlík mohl protáhnout ztuhlé svaly i když jste pryč, dopřejte mu aspoň malý výběh. Na balkón nebo zahradu, kde nechcete mít od psa pošlapané záhony, si můžete pořídit výběhovou ohrádku. Psa usměrní, ale pořád mu poskytne o něco víc pohybu a zábavy než dokáže nabídnout byt.

Hrátky se zvířátky

Vždy, když přijdete domů, věnujte svému mazlíkovi aspoň pohlazení a vlídné slovo. Těší se na vás jako malé dítě. A jakmile budete mít jen chvilku volno, věnujte mu pozornost. Se psem vyrazte na delší procházku, nechte ho pořádně proběhnout ve veřejném výběhu a cestu si zpestřete nejrůznějšími hrami. Psi milují třeba honbu za klackem nebo šiškou, případně jim můžete házet obyčejný tenisák. Kočky jsou o něco elegantnější, ale i pravé dámy si rády pohrají s myší (nebo čímkoli jiným) na provázku, koulodráhou nebo obyčejným laserovým ukazovátkem. Myslete ale na to, že jakákoli aktivita může zvýšit riziko zranění. Aby tlapky (nebo cokoli jiného) dlouho nebolely, preventivně si sjednejte pojištění pro mazlíčky, které usnadní řešení jakéhokoli zvířecího problému.

Češi jsou milovníci zvířat

Možná by stálo za to přepsat heslo „co Čech, to muzikant“ na „co Čech, to milovník zvířat“. V Evropě totiž patříme k unikátu, který nemá obdoby. Aspoň podle výsledků výzkumu realizovaného agenturou GFK. V každé druhé domácnosti totiž mají psa nebo kočku a neváhají za ně utratit víc peněz než za sebe samé. Měsíční rozpočet na mazlíka je průměrně 2000 Kč na domácnost, ročně nechají majitelé psů a koček v obchodech 5,5 miliardy korun.

 

Možná se snažíte mít toho nejvychovanějšího psa na světě. Možná ve svém úsilí i slavíte úspěchy. Ale víte, co se doma děje, když tam zůstane sám?

Zdroj: Michele L, Youtube

Pojištění psů a koček MAZLÍČEK

Pojištění psů a koček Mazlíček

  • Proti úrazu, nemoci a úhynu
  • Pro šampiony i obyčejné mazlíčky
  • Slevy pro zvířátka do 2 let věku

Více informací