Jak přežít Velikonoce bez úhony

Jak přežít Velikonoce bez úhony

Velikonoce jsou vítaným zpestřením jarních dnů. Na koledníky ale číhá spousta nástrah.

Velikonoce jsou sice svátky pohody, veselí a návštěv, ale pokud to přeženete, koledujete si nejen o kraslice. Na co si dát v těchto svátečních dnech pozor?

Alkohol

Na vesnicích a menších městech rozhodně není výjimkou, když si koledníci místo vajíček a čokolády vykoledují štamprli rumu (nebo vodky). I pro trénovaného člověka může být tento alkoholový nápor tak velký, že jej neustojí. Když navíc posilněn alkoholem sedne za volant, koleduje si nejen o tučnou pokutu (policisté se na Velikonoce vždy pořádně připravují a o hlídky na silnicích není nouze), ale také o úraz. S alkoholem tedy opatrně a jen tehdy, když pak máte hodně času ke střízlivění.

Způsobené škody

I když nepatříte do rodiny šikulů z rodiny Pat a Mat, při velikonočním veselí a návštěvách se snadno stane, že něco shodíte, rozbijete nebo polijete. Nabádat k opatrnosti je asi zbytečné, ale pro tyto případy by se mohla hodit „pojistka na blbost“. Když už něco někomu zničíte, můžete být aspoň v klidu, že za vás škodu zaplatí pojišťovna.

Rozhozené zažívání

Stoly prohýbající se pod navařenými a napečenými dobrotami. U babičky beránek, u maminky pečené jehněčí a spousta vykoledovaných vajíček, která vám za pár dní polezou krkem. To vše často zapité několika pořádnými loky piva nebo něčeho ostřejšího. Slabší jedinci proto tráví konec svátků na pohotovosti se zažívacími potížemi, a i ti silnější si hned po Velikonocích ordinují odlehčený stravovací režim. Rada? Všeho s mírou. Zmenšete porce, které si nakládáte na talíř, nepřehánějte to se sladkostmi i alkoholem.

Autonehody

O Velikonocích je na silnicích velmi nebezpečno. I když o sobě víte, že jste zodpovědný řidič, který za volant neusedne posilněný byť jen kapkou alkoholu, ostatní to tak mít nemusí. Proto je lepší si svátky jara užívat mimo silniční provoz. A jestli už musíte někam vyrazit, buďte ostražitější než jindy.

Kolednické statistiky

Na začátku března zveřejnila agentura NMS Market Research průzkum zaměřený na to, jak se o Velikonocích chováme. Tady je pár zajímavostí:
  • 66 % koledníků si dá tvrdý alkohol, nejčastěji rum, vodku a hořkobylinné likéry.
  • Nejčastější výslužkou jsou kraslice a čokoláda.
  • Víc než polovina dotazovaných nedodržuje velikonoční tradice, jako je barvení vajíček nebo pletení pomlázky.
  • Loni hlídkovalo na silnicích přibližně 3000 policistů, ale i přesto byly Velikonoce pro 7 lidí tragické.

Jedním ze symbolů Velikonoc je pomlázka. A vlastnoručně upletená je nejlepší.

Zdroj: Youtube, Michal Kadlec

Pojištění odpovědnosti za škodu občana

Pojištění odpovědnosti občana

  • Jedna smlouva pro celou rodinu
  • Standardně bez spoluúčasti
  • Sleva 10 % při sjednání online

Více informací