Jak se chránit před zloději

Jak se chránit před zloději

Nejvíc vykradených domácností je v Praze a středních Čechách, ale zloději nepohrdnou ani ostatními kraji.

I když se zabezpečení domácností a chat pořád zlepšuje, stále jsou pro zloděje lákavým soustem. Jakmile nezvaným hostům ztížíte vstup k vám domů, pravděpodobně se poohlédnou jinde.

Pozor na přístupové cesty

Možná si myslíte, že zloději k vám přijdou dveřmi, a proto jste do jejich zabezpečení investovali desetitisíce. Jenže spousta chmatáků se k vám pokusí vloupat jinou cestou. Nejsnadněji se zdolávají okna, balkónové dveře nebo vstup přes garáž. Na okna proto dejte bezpečnostní fólie nebo venkovní rolety a zabezpečte i garážová vrata.

Zlodějům nepomáhejte

Jakékoliv zabezpečení domu je k ničemu, když necháte na zahradě ležet žebřík, staré židle nebo lavičku, po kterých zloděj pohodlně došplhá až do prvního patra. 

Na slabá místa alarm

Drzost zlodějů nezná mezí, a tak se do vašeho domova klidně dostanou střechou nebo světlíkem. Tato místa těžko zabezpečíte jinak než elektronickým alarmem. Na trhu existuje mnoho variant, dobře ale fungují i atrapy. Jedinou podmínkou je, aby vypadaly jako skutečné zabezpečovací jednotky.

Pes jako hlídač funguje jen někdy

Pes může být první bariérou, která odradí cizího člověka od návštěvy vaší zahrady. Stejně tak ale dokáže být indikátorem toho, že nejste doma. Zjistěte si, jestli váš psí miláček nevyje, když je doma sám. Pro zloděje je pak pozvánkou na návštěvu.

Vhodné pojištění

Když už vás chmatáci navštíví, může vám být alespoň malou náplastí vhodně zvolené pojištění majetku. Zloděje sice neodradí, ale pomůže snížit napáchané škody.

Tlačítko poslední záchrany

Nepřáli bychom vám, aby vás zloději poctili svou návštěvou právě, když spokojeně spíte. I takových případů ale narůstá. Řešením může být bezpečnostní tlačítko napojené na policii nebo na pult centrální ochrany, které je možné umístit kdekoliv v bytě. V případě nebezpečí stačí zmáčknout a pomoc je hned na cestě.

Nejzranitelnější místa vašeho domu

  • Vstupní, u bytového domu i vchodové dveře
  • Veškeré zadní vchody (garáž, sklep, balkón)
  • Střešní okna
  • Světlíky
  • Okna a skleněné výplně
  • Větrací šachty

Někteří chmatáci jsou si tak jisti sami sebou, že si svou práci i natočí.

Zdroj: Youtube, escas2013czech22

Sjednejte si cestovní pojištění s online slevou

Sjednejte si cestovní pojištění s online slevou

Sjednejte si zimní cestovní pojištění s limitem 100 000 000 Kč. Jednoduše online během pár minut.

Více informací

Životní pojištění Můj majetek

Můj majetek

  • Pojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti na jedné smlouvě
  • Nepřetržité asistenční služby
  • Chytré cestovní pojištění pro celou rodinu

Více informací