Jak na daňové potvrzení

Jak na daňové potvrzení

Přišlo Vám daňové potvrzení z vaší penzijní společnosti a vy nevíte, jak s ním naložit? Nebo vám naopak nepřišlo a vy si myslíte, že na něj máte nárok? Přečtěte si, jak nepřicházet o úsporu na daních.

Kolik jste naspořili za rok? 

Nejprve je důležité zjistit, kolik jste si v průběhu roku naspořili. Je-li částka vyšší než 12 000 Kč, pak máte na daňový odpočet nárok.
Do této částky se však nezapočítávají příspěvky státu ani zaměstnavatele. 
Pokud jste klientem Penzijní společnosti České pojišťovny, můžete stav svého účtu jednoduše sledovat na www.klientskyportal.cz

Kolik si můžete odečíst?

Odečíst si můžete částku, která převyšuje zmíněných 12 000 Kč. Pokud jste si naspořili například 15 000 Kč za rok, pak si od základu můžete odečíst 3 000 Kč. Maximálně jde takto odečíst 12 000 Kč. Z částky, kterou si odečtete, pak můžete dostat zpět až 15 %. 

Vyžádejte si daňové potvrzení.

Pokud vám vznikl nárok na daňový odpočet, pak vám automaticky přijde daňové potvrzení buď elektronicky, nebo poštou. Pokud vám však potvrzení nedorazí, požádejte svou penzijní společnost o jeho vystavení. 
Klienti Penzijní společnosti České pojišťovny mají potvrzení ke stažení na www.klientskyportal.cz.

Předejte potvrzení na správné místo.

Pro uplatnění daňového odpočtu je třeba, abyste předali do 15. února daňové potvrzení do mzdové účtárny vašeho zaměstnavatele nebo přiložili k vašemu daňovému přiznání do 31. března.  

Těšte se na ušetřené peníze.

Získáte nazpět až 1 800 Kč, příští rok to díky změně zákona může být až 3 600 Kč. Ušetřené prostředky obvykle bývají vyplaceny s únorovou výplatou. 

Sjednejte si cestovní pojištění s online slevou

Sjednejte si cestovní pojištění s online slevou

Sjednejte si zimní cestovní pojištění s limitem 100 000 000 Kč. Jednoduše online během pár minut.

Více informací