3 psí zimní trápení

3 psí zimní trápení

Děti zimu milují. Dospělým se moc nelíbí, hlavně kvůli kalamitám. A psi ji bytostně nenávidí.

Mráz, led a rámus. Tak by se dala shrnout zima z pohledu psa. I když domácí mazlíčkové občasným vyběhnutím na zasněženou louku neopovrhnou, raději tráví čas v teple a klidu domova. Tady jsou 3 nejčastější psí zimní trápení.

Bolavé tlapky

Lidé obují boty a vyrazí ven. Pes chodí za každého počasí bos, a tak je pro něj extrémně nebezpečná námraza, led i posypové materiály. Led a námraza mu dokážou způsobit velmi nepříjemná zranění vyžadující návštěvu veterináře a šití rány. Stejně nebezpečná je sůl a posypové materiály. Ty dokážou tlapy i prostor mezi prsty bolestivě podráždit.

Náš tip: Nechte psa běhat ideálně v neušlapaném sněhu a vždy po příchodu domů mu tlapky omyjte vlažnou vodou a namažte mastným krémem, který kůži zregeneruje. A před zimou ho určitě pojistěte, vyplatí se vám to.

Vlezlá zima

Teploty pod nulou bývají nepříjemné především pro krátkosrstá a malá plemena psů. Ta mohou kvůli chladu trpět třeba celou zimu na záněty močového měchýře a zabrat samozřejmě dostávají i jejich záda a bedra.

Náš tip: I když vypadají oblečky na psech směšně, oblékněte ho malému a krátkosrstému psovi, jakmile klesnou teploty pod -5 °C. Je důležité, aby byl vyrobený z hřejivého, ale prodyšného materiálu a před koupí ho raději na psovi vyzkoušejte.

Silvestrovská noční můra

Lidé si silvestrovské veselí i petardy užívají, pro psy je čas po setmění doslova noční můrou. Psí ucho je totiž daleko citlivější než lidské, a tak jsou výbuchy petard pro psa často velmi bolestivé. Každý pes reaguje na hluk jinak, ale spousta z nich se snaží někam schovat. Stres si může vybrat svou daň v podobě útěku, ale také agresivity nebo zažívacích potíží.

Náš tip: Vyrazte se svým čtyřnohým kamarádem na dlouhou odpolední procházku, ať se co nejvíc unaví. Doma mu přesuňte pelíšek do místnosti, zatáhněte závěsy a pusťte mu třeba potichu rádio. Snažte se ho nenechávat samotného a když přijde na nejhorší, uklidňujte ho. Variantou pro bázlivější psy může být podání uklidňujících léků. Ty by měl vždy doporučovat veterinář.

Smutný psí konec roku

Silvestrovské veselí bývá pro řadu psů smutnou tečkou za proběhlým rokem. Podle statistik útulků tvoří psi ztracení během silvestrovských oslav 11% všech zaběhlých psů v průběhu roku. Nejohroženější skupinou jsou o silvestrovské noci velká plemena psů, kteří trvale žijí na zahradě. Ta totiž jejich páníčkové nemají potřebu schovávat domů a zvíře tak v panice může utéct.

Oblečky pro psy bývají směšné samy od sebe. Někomu to ale možná přijde málo…

Zdroj: Youtube, Farid CZ

 

Pojištění psů a koček MAZLÍČEK

Pojištění psů a koček Mazlíček

  • Proti úrazu, nemoci a úhynu
  • Pro šampiony i obyčejné mazlíčky
  • Slevy pro zvířátka do 2 let věku

Více informací