Jak si vybruslit skvělé tělo

Jak si vybruslit skvělé tělo

In-line bruslení je relativně mladou sportovní disciplínou, které propadá stále více lidí všech věkových kategorií. Spojuje v sobě totiž náročnou fyzickou aktivitu s adrenalinem a zábavou.

První brusle na kolečkách vymyslel již v roce 1735 Belgičan John Joseph Merlin, známý výrobce hudebních nástrojů a vynálezce nejrůznějších vychytávek. Své místo na výsluní si ale vydobyly až ve 20. století, kdy jim propadly miliony lidí. Výhodou tohoto sportu je, že je pro každého, a to nehledě na věk, váhu nebo fyzičku. Tempo přizpůsobíte svým potřebám a styl postupně vybrousíte. Jak?

1. Vybavte se

Zezačátku budete padat, padat a zase padat. Hned po kvalitních bruslích proto zainvestujte do helmy (stačí klidně cyklistická) a chráničů na kolena, zápěstí a lokty. A taky do úrazového pojištění

2. Konzultujte

Postavit se na boty na kolečkách a pokusit se na nich dostat o pár metrů dál, může být docela problém. Jestli jste na in-linech v životě nestáli, je ideální zapsat se na rychlokurz, ve kterém vás naučí základy. Jak se rozjet, brzdit a padat. Zbytek dopilujete poctivým tréninkem.

3. Najděte si parťáka

Ve dvou se to lépe táhne. Navíc přijdete o argument, proč zrovna dneska trénink vynechat. Druhý do party se vám bude hodit třeba při brzdění (najíždět do měkké náruče je přeci jen o něco příjemnější než objímat lampu) nebo motivaci zvednout se po stopadesáté ze země a jet dál.

4. Určete si trasu

Pro první jízdy bohatě stačí poloprázdné parkoviště. Až získáte stabilitu a osvojíte si základní pohyby, můžete zahájit kondiční trénink na cyklostezce. Ten by měl probíhat třikrát týdně, ze začátku může jít třeba jen o 10 minut pomalého bruslení. Postupně byste se ale měli dostat na půlhodinu jízdy ve středním tempu. Uvidíte, že fyzička půjde při pravidelném pohybu rychle nahoru. 
 

Jak si vybruslit skvělé tělo

In-line bruslení je relativně mladou sportovní disciplínou, které propadá stále víc lidí všech věkových kategorií. Spojuje v sobě totiž náročnou fyzickou aktivitu s adrenalinem a zábavou.
 
Nejlepší in-line stezky
  • Nymburk – Poděbrady: asi nejznámější a nejfrekventovanější trasa u nás. Vede v nenáročném terénu a jejích 9 km zvládnete projet za zhruba 2 hodiny.
  • Bečva na Valašsku: krásná trasa dlouhá 30 km je i přes svou délku velmi pohodová. V každé vesnici najdete občerstvení, po cestě je dostatek odpočívadel a jako bonus se můžete cestou u Nového Hrozenkova vykoupat.
  • Podél Baťova kanálu: pravděpodobně nejdelší trasa u nás měří zhruba 80 km, ale ne všechny úseky je možné projet na bruslích. Buď si můžete cestu zkrátit, nebo nasednout na chvíli na loď a užít si romantickou projížďku.

Kamenem úrazu na in-line bruslích bývá správné brzdění. 

Zdroj: Youtube, JSMEINLINE.cz 

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění

  • Pro dospělé i děti
  • Jistota peněz hned po stanovení diagnózy
  • Platí po celém světě

Více informací