Děti v pojištění umí chodit

Děti v pojištění umí chodit

Jsou věci, s jejichž pojištěním by české děti neváhaly ani minutu.

Není na škodu se čas od času zeptat školáků, co si myslí o světě, o penězích a o pojištění. My jsme to zkusili a názory dětí školou povinných nás mile překvapily. Co jsme se dozvěděli? Třeba to, že už velmi malé děti víc než tuší, že není radno spoléhat se jen na štěstí a že dobře zvolené pojištění dokáže život ohromě zjednodušit. 

Finanční gramotnost se zlepšuje

Spousta základních škol aktivně pracuje na tom, aby jejich žáci uměli hospodařit s penězi. Rok od roku se proto zvyšuje finanční gramotnost a už děti ve druhé třídě přesně vědí, co je pojištění. Na přímou otázku nejčastěji odpovídají, že jim pojišťovny dají peníze, když se zraní nebo když se jim něco rozbije. S rostoucím věkem samozřejmě rostou i vědomosti, takže takoví šesťáci by mohli ve finančních znalostech trumfnout kdejakého dospělého.

O kuriózní pojištění není nouze

Samozřejmě nás zajímalo, co všechno by si naše děti nechaly pojistit. Co kdybychom objevili „díru“ na trhu, že? Některé z odpovědí nás sice trošku překvapily, ale například takové pojištění „mozku, aby se mu nic nestalo“ nebo „nesmrtelnost“ bychom možná ve výhledu několika desítek let mohli zařadit do nabídky.

Pojistku by si zasloužily i pohádkové postavy

Nechat čertovi utíkat děti z pytle? Nebo nutit každé ráno Bobka, králíka z klobouku, k rozcvičce? To je pro děti z prvního stupně základních škol naprosto nepřípustné a vyžadující speciální pojištění. Milovaný Harry Potter by měl mít pojistky dokonce dvě – proti pádu z koštěte a pro případ zlomení kouzelné hůlky.

Dětská doporučení celebritám

Ani známé osobnosti se nevyhnuly pozornosti nejmenších. Třeba si vezmou jejich doporučení k srdci... Zpěvačka Hannah Montana by si měla pojistit oblečení proti molům, Leoš Mareš dům proti termitům a populární kapela One Direction pak proti šoku, který hrozí, když se špatně zapojí hudební nástroje do elektriky.
 
Santa a zloději
Králíci
Sejf a lasery
 
Schéma ochrany
 

Splněné sny v dospělosti

Dětská fantazie nezná mezí a často dokáže i dospělé inspirovat k velkým věcem. Je škoda, že spousta dětí úderem 18. roku přijde o iluze. Přitom k tomu, aby vstup do dospělosti byl zajištěný a bezpečný, stačí tak málo – uzavřít včas kvalitní životní pojištění. Třeba Dětské pojištění Sluníčko komplexně ochrání dítě od prvních krůčků a zároveň umožní vytvořit potomkovi rezervu finančních prostředků pro start do dospělého života.